Dni Gminy – fotorelacja z soboty

Uczestnicy Rajdu Rowerowego "Poznajemy Gminę" zjechali po południu do Poręby Wielkiej. Tu przy Domu Ludowym Rajd został podsumowany, a następnie zagrała orkiestra dęta z bawarskiego Auerbach. Wieczorem piknik zamienił się w plenerową zabawę "W rytmach disco".

Miłośnicy pedałowania sami decydowali, kiedy wyruszyć na szlak i jaką trasą pojechać. Żeby rywalizować w głównych kategoriach, musieli jednak odwiedzić nak najwięcej stanowisk przygotowanych w sołectwach gminy Oświęcim. Nagrody odebrali najstarszy, najmłodszy i najszybsi uczestnicy Rajdu. Poza tymi konkurencjami młodsi rowerzyści stanęli do ekspesowego quizu, w którym musieli wykazać się wiedzą o naszej gminie.


Orkiestra dęta z Aurebach, zaprzyjaźnionej bawarskiej miejscowości, sprawiła, że piknik przemienił się w prawdziwy Biergarten. Kapelmistrz okazał się nie lada showmanem, a wójt Mirosław Smolarek – całkiem wprawnym dyrygentem. Kiedy zebrani przy ławach biesiadnicy zaczęli śpiewać polskie przyśpiewki do marszowych rytmów granych przez Knabenkapelle, bariery językowe przestały istnieć.

 

GALERIA