„Młodzież Zapobiega Pożarom”

Młodzi strażacy konkurowali 9 marca w Grojcu w eliminacjach miejsko-gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W szranki stanęło 57 druhen i druhów z młodzieżowych drużyn pożarniczych działających w gminie i mieście Oświęciem oraz w Polance Wielkiej. Rywalizowali w trzech grupach wiekowych. W jury zasiedi Adam Gawlik, Tomasz Tyran, Dawid Drabczyk i Arkadiusz Kuwik. Wśród kibiców był wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek.


Pierwszym etapem był pisemny test, który wyłonił troje finalistów w każdej grupie. Część ustna zadecydowała o końcowej klasyfikacji. Zdobywcy pierwszych dwóch miejsc w każdej kategorii wiekowej to Seweryn Tyran z OSP Harmęże i Bartosz Drabczyk z OSP Polanka Wielka (I grupa), Bartosz Marzec z OSP Poręba Wielka
i Sandra Kruk z OSP Grojec (II grupa) oraz Karolina Szabla z OSP Polanka Wielka
i Piotr Urbańczyk z OSP Grojec (III grupa). Będą oni reprezentować Oddział Miejsko-Gminny Związku OSP RP w eliminacjach powiatowych 30 marca w Gorzowie.


Związkowi w organizacji Turnieju z pomogły Urząd Gminy Oświęcim i Urząd Gminy Polanka Wielka. Fundatorzy nagród to Park Rozrywki Energylandia, Oświęcimskie Centrum Kultury, Paintball MonAdi, Kręgielnia KulaHula, Piekarnia Grojec i firma P-poż Ochrona Przeciwpożarowa Michał Żydek. Dzięki sponsorom nagrodami były tablety, power banki, koszulki, słuchawki, głośniki, skarbonki, bilety i wejściówki, a także gadżety i dyplomy dla wszystkich uczestników.

 

GALERIA