Deklaracja współpracy z Miastem Oświęcim

Prezydent Miasta Oświęcim Janusz Chwierut i wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek podpisali Deklarację Współpracy na rzecz tworzenia projektu "Aglomeracja Oświęcimska".

Szefowie samorządów, sygnując ten dokument 18 marca 2019 roku w Sali Reprezentacyjnej oświęcimskiego zamku, podkreślali, że jest on sformalizowaniem współdziałania, które trwa, jest widoczne i przynosi owoce .

 

– Jesteśmy dzisiaj przeniknięci nawzajem – mówił prezydent Janusz Chwierut. – Chcemy pokazać, że ten wspólny organizm, jakim jest aglomeracja oświęcimska, tworzy bogatszą, ciekawszą ofertę pięknego miejsca do zamieszkania, a jednocześnie dobrego dostępu do infrastruktury sportowej, do różnego rodzaju wydarzeń, do dobrej edukacji. Czujemy wagę tej decyzji i odpowiedzialność. To nie tylko podpis i słowo, ale także gest, który musi mieć przełożenie na czyny.

 

– Współpracujemy ze sobą już dłuższy czas, mamy wspólne interesy – podkreślał wójt Mirosław Smolarek. – Strażacy z OSP są dysponowani do różnych miejscowości. Współpracujemy również w wymiarze oświatowym. Zamiast konkurować między sobą chcemy wspólnie konkurować z innymi. Myślę, że to będzie wartością dodaną dla aglomeracji oświęcimskiej.

 

Wójt Smolarek stwierdził, że pierwszą widoczną korzyścią dla mieszkańców będzie karta seniora. Ten program ma działać od maja. Umożliwi on starszym mieszkańcom gminy Oświęcim korzystanie z pływalni z taką samą zniżką, jaka przysługuje seniorom z miasta. Z kolei prezydent Chwierut zapowiedział prace nad trasami rowerowymi, które poprowadzą przez miasto i miejscowości gminy Oświęcim.

 

FILMY