Przedświąteczne spotkania

Mieszkańcy, lokalni aktywiści i samorządowcy spotykają się na organizowanych od połowy grudnia kolacjach wigilijnych i spotkaniach opłatkowych.

15 grudnia w Rajsku wigilijne stoły urządzili członkowie Klubu Seniora z pomocą miejscowych gospodyń, które wystąpiły jako "Rajskowianki". Tego samego dnia w Grojcu spotkali się emeryci zrzeszeni w tamtejszym stowarzyszeniu, a czas umilał im zespół "Grojczanie". Okazję do złożenia świątecznych życzeń wykorzystali również strażacy, którzy zgromadzili się we Włosienicy na posiedzeniu plenarnym Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP.


Z kolei gospodynie z Włosienicy reprezentowały gminę Oświęcim na Powiatowym Przeglądzie Stołów Wigilijnych "Zatorski Karp na Świątecznym Stole". W Graboszycach prócz bożonarodzeniowych potraw prezentowane były stoiska z tradycyjnymi ozdobami, a dzieci uczestniczyły w warsztatach rękodzielniczych.


Dzień wcześniej, 14 grudnia w Porębie Wielkiej w przedświątecznym nastroju zasiedli do stołu sołtysi naszej gminy. Na ich spotkaniu gościła także przewodnicząca Rady Gminy Bernardyna Bryzek, a także Halina Musiał, która od stycznia formalnie obejmie obowiązki zastępcy wójta. Przyszła wicewójt reprezentowała też władze naszego samorządu na wieczorze wigilijnym Stowarzyszenia Amazonki Oświęcim.


W niedzielę, 16 grudnia spotkanie na oświęcimskim rynku zorganizowały Urząd Miasta i Stowarzyszenie Oświęcimianie Oświęcimianom. Na zaproszenie prezydenta Janusza Chwieruta uczestniczył w nim wójt Mirosław Smolarek. Obaj samorządowcy wraz z księdzem proboszczem Fryderykiem Tarabułą złożyli mieszkańcom życzenia i połamali się opłatkiem.

GALERIA