Ślubowanie nowego wójta gminy Oświęcim i nowej Rady Gminy

20 listopada 2018 r. w Domu Ludowym w Grojcu odbyła się uroczysta pierwsza sesja Rady Gminy Oświęcim, na której wójt-elekt oraz nowi radni złożyli swoje ślubowania.

Podczas wtorkowej sesji miało miejsce bardzo ważne dla gminy wydarzenie: Mirosław Smolarek złożył ślubowanie i tym samym objął urząd Wójta Gminy Oświęcim na najbliższą pięcioletnią kadencję. Nowy wójt w krótkim wystąpieniu nakreślił swoje plany dotyczące sposobu zarządzania gminą, a także podziękował swojej rodzinie i współpracownikom za wsparcie i pracę na jego rzecz w ostatnich miesiącach.

Szczególną chwilą była minuta ciszy dla Adama Wysogląda, Józefa Kozioła, Bronisława Jani i Stanisława Atemborskiego – postaci bardzo zaangażowanych w życie społeczne gminy Oświęcim. Chcąc dobitnie podkreślić fakt, że stanowili oni inspirację i przykład dla nowego wójta, poprosił o uczczenie ich pamięci w ten sposób.

Wcześniej podczas tej samej sesji nowo wybrani radni drogą głosowania wybrali spomiędzy siebie prezydium Rady Gminy. W rezultacie pracami rady w kadencji 2018-2023 będzie kierować Bernardyna Bryzek, a wspomagać ją w tym będą jako wiceprzewodniczący Sławomir Domżał i Jacek Mydlarz.

Skład Rady Gminy Oświęcim w kadencji 2018-2023

Bernardyna Bryzek – Przewodnicząca Rady Gminy Oświęcim