Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

16 czerwca na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce rozegrano VI Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Druhny z Włosienicy i druhowie ze Stawów Monowskich reprezentowali w nich powiat oświęcimski.

W Zawodach uczestniczyły Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, które rok wcześniej zwyciężyły na szczeblu powiatowym. Po wyrównanej walce dziewczęta z MDP we Włosienicy zdobyła 6 miejsce (na 17 drużyn startujących w kategorii) a chłopcy z MDP Stawy Monowskie zakończyli rywalizację na miejscu 10 (na 18 drużyn). Pierwsze miejsce w obu kategoriach zajęło OSP Przytkowice.

Impreza została zorganizowana przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej RP woj. małopolskiego w Krakowie i Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, a gospodarzem zawodów była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce.

Wyjazd i udział drużyn z gminy Oświęcim był możliwy dzięki wsparciu prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Oświęcimiu Arkadiusza Kuwika oraz wójta Alberta Bartosza.