Trzynaste – szczęśliwe Dni Gminy (sobota, 9 czerwca)

Zagrali wyjątkowi muzycy z rodzimego podwórka. Wystąpiły gwiazdy disco polo i kabaretu. Finałowy, fantastyczny koncert Brathanków zapamiętamy na długo. A w dodatku deszcze i burze szalejące w okolicy ominęły Zaborze. Trzynaste Dni Gminy Oświęcim były naprawdę szczęśliwe.

Pierwszy dzień gminnego święta rozpoczął koncert laureatów XXII Przeglądu Piosenki Dziecięcej "Nutka 2018". Zwycięzcy konkursu odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk wójta Alberta Bartosza i pani dyrektor Jadwigi Szczerbowskiej z Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. (Pełne wyniki "Nutki 2018" są zamieszczone tutaj.) Natomiast dziewczęta z eMotion Dance Academy zaprezentowały pełen werwy i energii pokaz gracji i wdzięku w takt latynoskich melodii.

 

Na Dniach Gminy gościli samorządowcy z zaprzyjaźnionego Osloss w Dolnej Saksonii. Mieszkańcom naszej gminy przedstawił ich wójt Albert Bartosz. Relacja z wizyty niemieckiej delegacji jest opublikowana tutaj – zapraszamy do lektury.

 

Na tereny LKS Zaborzanka spadło ledwie kilka kropel deszczu, więc Wielka Orkiestra Młodego Muzyka licząca już ponad sześćdziesięcioro artystów bez obaw rozlokowała się na scenie. Zespół pod batutą Przemysława Drabczyka obok klasycznych utworów zagrał znane tematy muzyki estradowej i filmowej. Swój występ Orkiestra zakończyła wiązanką przebojów italo disco.

 

Taneczne rytmy rządziły przez cały wieczór. Disco Night Fever to grupa, która ma w repertuarze największe dyskotekowe hity lat 70. W jej wykonaniu usłyszeliśmy m.in. piosenki The Jacksons, Kool & The Gang, Kayi i nieśmiertelne "I Will Survive" Glorii Gaynor. Już po zmroku widownię rozgrzał zespół Jagoda & Brylant – publiczność ochoczo podjęła refren "Mówi, że cię kocha".

 

Gwoździem sobotniego programu było show w wykonaniu Longa i Juniora. Jak na gwiazdy przystało, śpiewali i zabawiali publiczność dobre trzy kwadranse. Przewodnim hasłem wieczoru stało się "Róbcie hałas!". Zażywnym wokalistom rodem ze Śląska towarzyszyli dwaj tancerze-ekwilibryści. Usłyszeliśmy wszystkie największe przeboje, zaczynając od "Tańcz, tańcz, tańcz", na "Kolorowej sukience" kończąc. Około 23.00 podest przed sceną zamienił się w parkiet taneczny. Miłośnicy dyskoteki bawili się pod zachmurzonym niebem długo w noc.

 

 

Dni Gminy Oświęcim 2018

Organizatorzy: Gmina Oświęcim oraz Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim.

Sponsorzy: Fabryka Maszyn i Urządzeń OMAG Sp. z o. o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Oświęcimiu.

GALERIA