Będzie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DK 44 z ul. Jezioro w Zaborzu!

Bezpieczeństwo uczestników ruchu na skrzyżowaniu ulic Jezioro i Porębskiej z DK 44 w Zaborzu znacznie się poprawi. Już w kwietniu 2018 r. planowane jest rozpoczęcie przebudowy krzyżówki. Inwestycję realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na inwestycji skorzysta powiat oświęcimski jako właściciel drogi oraz mieszkańcy gminy Oświęcim, przez teren której przebiegają drogi.

Podd koniec grudnia 2017 r. projektant złożył wniosek o uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Rozpoczęcie wykonania przebudowy skrzyżowania wraz z budową sygnalizacji świetlnej planowane jest na kwiecień 2018 roku. Po uzyskaniu decyzji ZRID zostanie ogłoszony przetarg na realizację robót budowlanych. Całkowite zakończenie inwestycji nastąpi w IV kwartale 2018 roku – czytamy na stronie powiatu.

 

- Trochę trwało uzyskanie pozytywnej decyzji, ale to dlatego, że do końca walczyliśmy w GDDKiA o prawoskręty – co najmniej kilka razy spotykałem się w tej sprawie z jej przedstawicielami. Głównym argumentem była spekulacja, że po oddaniu obwodnicy Oświęcimia, której wylot znajduje się z Bobrku, ruch pojazdów zwiększy się na tyle, że nie będzie dało się z mniej ruchliwych dróg na nią wjechać. Na szczęście, niebawem światła będą działać – mówi wójt Albert Bartosz.