Urząd Gminy Oświęcim najtańszy w naszym powiecie

Urząd Gminy Oświęcim wydaje najmniej na administrację spośród wszystkich samorządów powiatu oświęcimskiego. O najtańszych i najdroższych urzędach w przeliczeniu na jednego mieszkańca napisała "Gazeta Krakowska", powołując się na Ranking Gmin Małopolski.

Wydatki na administrację przypadające na jednego mieszkańca gminy Oświęcim wynoszą 217,04 zł. Pod tym względem Urząd Gminy Oświęcim jest najtańszy, biorąc pod uwagę wszystkie samorządy wchodzące w skład powiatu oświęcimskiego.

W subregionie Małopolska Zachodnia (obejmującym prócz powiatu oświęcimskiego także wadowicki, chrzanowski i olkuski) Gmina Oświęcim zajęła drugie miejsce. Z danych opublikowanych przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji w Rankingu Gmin Małopol­s­ki 2017 wynika również, że w całym województwie Gmina Oświęcim zajęła dziewiątą lokatę.

Gminy powiatu oświęcimskiego – wydatki na administrację w przeliczeniu na jednego mieszkańca:
1. Gmina Oświęcim 217,04 zł.
2. Chełmek 253,66 zł.
3. Kęty 259,56 zł.
4. Brzeszcze 261,02 zł.
5. Osiek 273,63 zł.
6. Przeciszów 292,50 zł.
7. Polanka Wielka 300,31 zł.
8. Zator 332,88 zł.
9. Miasto Oświęcim 354,88 zł.

Ranking Gmin Małopolski opracowany przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji można przeczytać tutaj.

Artykuł w "Gazecie Krakowskiej" na temat wydatków samorządów na administrację można przeczytać tutaj.