Wójt Albert Bartosz mianował Bartłomieja Bąka na swojego zastępcę

Od poniedziałku 16 października wójt gminy Oświęcim Albert Bartosz ma nowego zastępcę – mianował na to stanowisko Bartłomieja Bąka.

Bartłomiej Bąk urodził się w 1978 roku. Jest specjalistą w zakresie zarządzania i audytu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego: licencjat ze specjalnością Administracja Samorządowa, magister zarządzania jakością, ukończył podyplomowe Studia Wiedzy o Integracji Europejskiej oraz na kierunku Zarządzanie i Audyt. Doktorant na Wydziale Zarządzania Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach.

Od 2003 roku pracował w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Oświęcimiu, a od 2007 roku w Południowym Koncernie Węglowym S.A. (aktualnie TAURON Wydobycie S.A.). Kierował między innymi pracami Wydziału Organizacyjno-Prawnego oraz Wydziału Nadzoru Właścicielskiego i Relacji Inwestorskich. Od 2015 roku pełnił funkcję dyrektora Departamentu Organów Korporacyjnych oraz pełnomocnika Zarządu ds. Integracji w spółce Nowe Brzeszcze Grupa TAURON. Nadzorował i koordynował funkcjonowanie organów spółek i odpowiadał za obsługę administracyjno-prawną spółki. Współorganizował przekształcenia w sektorze energetycznym, towarzyszące im zmiany kapitałowe oraz pozyskiwanie finansowania. Był także członkiem rad nadzorczych agencji wspierających rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Nauczyciel w szkołach policealnych. Autor licznych publikacji naukowych i uczestnik branżowych konferencji.

Pasjonat historii i motoryzacji oraz amator koszykówki i snowboardu. Żonaty, dwóch synów.

Do obowiązków nowego zastępcy wójta będzie należał nadzór nad sprawami związanymi z edukacją oraz inwestycjami na terenie gminy.