Wójt Gminy Oświęcim drugi w Małopolsce Zachodniej

Wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz zajął drugie miejsce w plebiscycie na Najpopularniejszego Wójta Małopolski Zachodniej. Uzyskał zarazem najlepszy wynik wśród wszystkich biorących udział w tym konkursie samorządowców z powiatu oświęcimskiego.

W tegorocznym głosowaniu czytelnicy "Krakowskiej" i zarazem mieszkańcy gminy Oświęcim wystawili wysoką notę wójtowi Albertowi Bartoszowi. Uzyskał on 243 głosy, dystansując konkurentów z sąsiednich gmin. Jest to także wynik lepszy od notowań burmistrzów Kęt, Brzeszcz i Zatora w analogicznym głosowaniu. Etap regionalny, w którym nagrodą są tradycyjne Kapelusze Witosowe, poprzedza trwający do najbliższego poniedziałku plebiscyt o zasięgu wojewódzkim.


Plebiscyt na Najpopularniejszego Wójta jest organizowany już od 18 lat przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz "Gazetę Krakowską". Dziennik opisuje cel tego głosowania następująco: "Który

z [samorządowców] pracuje najciężej, ma największe osiągnięcia? Który z nich po trzech latach kadencji cieszy się największym zaufaniem i szacunkiem mieszkańców? To właśnie pokażą wyniki naszej akcji".


Wyniki głosowania na Najpopularniejszego Wójta Małopolski Zachodniej
można zobaczyć tutaj
.