32. posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej

Przedstawiciele Gminy Oświęcim, wraz z Wójtem Gminy Oświęcim Albertem Bartoszem, wzięli udział 32. posiedzeniu Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, które odbyło się w Oświęcimiu 2 i 3 lipca pod przewodnictwem prof. Barbary Engelking. W posiedzeniu uczestniczył także wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Podczas posiedzenia dyrektor Muzeum dr Piotr M. A. Cywiński podsumował najważniejsze działania w Miejscu Pamięci Auschwitz, które miały miejsce od ostatniego posiedzenia Rady. Wspomniał m.in. o rekordowej frekwencji w Miejscu Pamięci, która w 2016 r. wyniosła 2 miliony 53 tysięcy osób, i która od początku XXI w. stale wzrasta. Podkreślił on, jak duże znaczenie dla pracy Muzeum przy tak ogromnej liczbie odwiedzających, miało wprowadzenie elektronicznego systemu rezerwacji Kart Wstępu, i jakie znaczenie mieć będzie nowe Centrum Obsługi Odwiedzających oraz siedziba Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Więcej informacji po kliknięciu w link

 

GALERIA