Kolejne 3 miliony na kanalizację Brzezinki

29 czerwca wójt Albert Bartosz, reprezentując Gminę Oświęcim, zawarł z Samorządem Województwa Małopolskiego umowę o przyznaniu pomocy na operację pt. "Budowa zbiorczej kanalizacji sanitarnej w miejscowości Brzezinka".

Oznacza to, że Gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 1,37 miliona zł do kolejnego – wycenionego na 3 miliony zł – etapu kanalizowania Brzezinki. Środki uzyskane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozwolą wybudować 5 tłoczni ścieków i prawie 2 km sieci. Do kanalizacji przyłączonych zostanie ponad 40 budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy ulicach Górniczej, Brzozowej, Sołtysów, Dworskiej, Czernichowskiej i Anny Chrostek.

Budowa tego odcinka kanalizacji rozpocznie się jeszcze w tym roku. Aktualnie pracownicy Wydziału Inwestycji Urzędu Gminy przygotowują przetarg w związku z tą inwestycją.

Dofinansowanie w kwocie 1,37 miliona złotych, które uzyskała Gmina Oświęcim, zostało przyznane jako pomoc na operacje typu "Gospodarka wodno-ściekowa" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej Infrastruktury w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.