Zaborze - drogi do remontu

Po Świętach Wielkanocnych rozpocznie się remont ulic Pod Górką i Jezioro w Zaborzu. To druga (obok przebudowy ulic Osiedlowej, Jutrzenki i Jaworowej) inwestycja drogowa w tym sołectwie współfinansowana przez Gminę Oświęcim. 13 kwietnia w Zaborzu miało miejsce przekazanie wykonawcy terenu budowy. Formalności dopełnili wójt Albert Bartosz i starosta Zbigniew Starzec.

Przymiarki do modernizacji głównych dróg Zaborza trwały od kilku lat. Inwestycję uda się wreszcie zrealizować dzięki połączeniu środków z trzech źródeł. Dotacja z budżetu państwa (w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019) zabezpieczy 50% wydatków. Na drugą połowę solidarnie złożą się Gmina i Powiat Oświęcim.


Zgodnie z umową prace budowlane mają zakończyć się do końca września. Nadchodzące miesiące będą trudne dla kierowców z Zaborza i sąsiednich miejscowości, ale za to jesienią skończy się slalom między dziurami w nawierzchni, a wyremontowane drogi docenią także mieszkańcy Grojca, Poręby Wielkiej i Oświęcimia.

GALERIA