Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP

19 listopada 2016 r. w remizie OSP Bielany odbył się IV Zjazd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Oświęcimiu.

Wzięli w nim udział delegaci 36 jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu oświęcimskiego, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz samorządowcy: starosta oświęcimski, zastępca burmistrza Kęt oraz wójtowie gmin powiatu oświęcimskiego.

Podziękowania i pamiątkowe upominki za długoletnią pracę otrzymał m.in Edmund Kalfas, dotychczasowy prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oświęcimiu. Ustępujący Zarząd złożył sprawozdanie z działalności w mijającej kadencji.

Prezesem nowego Zarządu został wybrany Jerzy Obstarczyk z OSP Głębowice. Jednym z trzech wiceprezesów jest od 19 listopada Arkadiusz Kuwik z OSP Stawy Monowskie. Na członków Zarządu zostali wybrani druhowie z gminy Oświęcim: Tomasz Tyran (OSP Harmęże), Sławomir Narza (OSP Poręba Wielka), Michał Pawełczyk (OSP Włosienica) i Piotr Najduch (OSP Brzezinka). Piotr Patrzyk z OSP Włosienica został sekretarzem Powiatowej Komisji Rewizyjnej.

Zdjęcie: Arkadiusz Kuwik