Kolejny nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców

Wójt Gminy Oświęcim ogłasza kolejny nabór wniosków na wymianę starych pieców na ekologiczne. Wnioski można składać od dnia 26.09.2016 r. do 10.10.2016 r. Dofinansowanie będzie wynosić 2000 zł.

Wniosek o dofinansowanie będzie musiał zawierać informacje o:

• rodzaju i mocy likwidowanego źródła ciepła,
  • rodzaju stosowanego paliwa stałego, zużyciu paliwa,
  • rodzaju i mocy nowego źródła ogrzewania,
  • rodzaju paliwa stosowanego po modernizacji,
  • planowanym średniorocznym zużyciu paliwa po modernizacji,
  • powierzchni całkowitej budynku,
  • planowanych kosztach realizacji zadania
  • planowanym terminie wykonania i rozliczenia zadania.

Poza tym do złożenia wniosku koniecznym będzie załączenie dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do nieruchomości, na podstawie którego realizowana będzie zmiana systemu ogrzewania lub pisemna zgoda właściciela nieruchomości na realizację przez wnioskodawcę zmiany systemu ogrzewania.

O przyznaniu dotacji decydować będzie kolejność i kompletność składanych wniosków.

Po zakwalifikowaniu do dofinansowania właściciel będzie zobligowany do podpisania umowy z Gminą Oświęcim określającą szczegółowe warunki udzielenia dofinansowania.

Wnioskodawca będzie zobligowany do wyrażenia zgody na wykonanie oględzin przez Komisję powołaną przez Wójta  w budynku mieszkalnym przed rozpoczęciem zadania i po jego realizacji.

Warto pamiętać, że dotacja przekazywana jest wnioskodawcy dopiero po wymianie pieca i prawidłowym rozliczeniu inwestycji. Najpierw należy złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami, następnie podpisać umowę o udzieleniu dotacji i dopiero wówczas można przystąpić do realizacji zadania. Po przeprowadzeniu inwestycji wnioskodawcy przedkładają wszystkie faktury i rachunki do rozliczenia dotacji, które nie mogą być wystawione z datą wcześniejszą niż data podpisania umowy. Prawidłowo wypełniony wniosek o rozliczenie dotacji wraz z wymaganymi załącznikami należy złożyć do Urzędu Gminy po wykonaniu zadania, jednak nie później niż do dnia 15 listopada roku, w którym została przyznana dotacja celowa. Przekazanie dotacji następuje po zakończeniu i przyjęciu prawidłowego rozliczenia realizacji zadania.

Wniosek wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć na Dzienniku Podawczym Urzędu lub przesłać na adres Urzędu: ul. Zamkowa 12, 32-600 Oświęcim. W przypadku przesłania wniosku pocztą za termin złożenia wniosku uważa się dzień doręczenia do Urzędu.

Wnioski będzie można złożyć na specjalnych formularzach dostępnych do pobrania ze strony internetowej oraz w siedzibie urzędu w pokoju nr 26 Za termin złożenia wniosku uważa się dzień doręczenia do Urzędu.

Regulamin oraz formularze dostępne są TUTAJ.