„Głowa smoka, ogon węża”

Grudniową porą wybraliśmy się do świątecznie przystrojonego Krakowa na kolejne spotkanie z Grupą Aktywni. Tym razem uczniów klas 7 i 8 czekała podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli do Japonii. W trakcie warsztatów „Tajemnice dalekiej Japonii” dzieciaki zapoznały się z kulturą, sztuką i tradycjami Kraju Wschodzącego Słońca. Ciekawe rzeczy znaleźli tu zarówno miłośnicy orientu, mangi, jak i amatorzy sportów walki.

Na początku poznaliśmy podstawowe informacje o Japonii, jej geografii, przemyśle. Następnie pani prowadząca zajęcia wybrała dla nas ciekawostki dotyczące kultury, kuchni, sportu czy tradycji tego niezwykłego kraju.

Następnie kilka osób miało okazje poczuć się jak zawodnicy sumo, a inni założyli tradycyjne kimona. Wszyscy spróbowaliśmy pisać w języku japońskim. To nie lada sztuka dobrze napisać słowo „Poręba”! A nasi uczniowie wymyślili dla prowadzącej jeszcze trudniejsze wyzwanie – poprosili panią, aby napisała słowo „gżegżółka”. Ostatnim punktem wyjazdu była wizyta w kręgielni, gdzie miło spędziliśmy czas.

 

 

Autor: Elżbieta Kurkowska

Tagi

GALERIA