100 LAT NIEPODLEGŁOŚĆI

Dnia 11 listopada w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej odbyły się gminne uroczystości obchodów 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Spotkanie było bardzo podniosłe, skupiło wielu znamienitych gości i mieszkańców Poręby Wielkiej. Pierwszym wzruszającym momentem było niewątpliwie wspólne odśpiewanie Hymnu.

Uczniowie kl VII i VIII pod kierunkiem nauczyciel:  Agnieszki Mąsior, Beaty Stanisławskiej, Lilianny Skowron, Marcina Skwarczyńskiego przygotowali uroczystą akademię. Była to forma pewnej wycieczki przez historię. Od utraty niepodległości po odzyskanie niepodległości, czyli coś o czym warto młodzieży cały czas przypominać. Choreografia występu zawierała przepiękny taniec z biało-czerwoną flagą, który nagrodzony został gromkimi brawami. Podobnie zresztą jak i występy wokalne naszych uczniów i absolwentki Zuzanny Bratek, która również uświetniła swoim występem ten uroczysty dzień. To był wyjątkowy dzień dla nas, wszystkich Polaków, dzień, który będzie nam przypominał, że tradycja, język i historia to nasze wartości.

 

Autor: Lilianna Skowron

Zdjęcia: Mariusz Cinalski

GALERIA