Apel do hodowców trzody chlewnej

Apel do hodowców trzody chlewnej Środa, 16 sierpnia 2017 Apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii w związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń.

Oceny energetyczne – wskazówki dotyczące realizacji umów

Oceny energetyczne – wskazówki dotyczące realizacji umów Czwartek, 10 sierpnia 2017 W związku z ocenami energetycznymi, realizowanymi na terenie Gminy w ramach Poddziałania 4.4.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2022 przez firmę Niezależni Doradcy Energetyczni Sp. z o.o., zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi sposobu wykonania oceny oraz możliwości zapoznania się i weryfikacji jej wyników.

Komitet Rewitalizacji Gminy Oświęcim powołany

Komitet Rewitalizacji Gminy Oświęcim powołany Wtorek, 25 lipca 2017 Zarządzeniem nr 120/2017, z dnia 25 lipca 2017 r. Wójt Gminy Oświęcim powołał Komitet Rewitalizacji Gminy Oświęcim.

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych.

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych. Wtorek, 25 lipca 2017 Do dnia 3 sierpnia 2007 r. można składać wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dofinansowanie jest przyznawane w formie refundacji, maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji. Maksymalna dotacja na firmę może wynieść 300 tys. zł. Minimalna wysokość pomocy jaką można otrzymać nie może być mniejsza niż 10 tys. zł.

Oceny energetyczne budynków – dofinansowanie do wymiany kotłów

Oceny energetyczne budynków – dofinansowanie do wymiany kotłów Czwartek, 20 lipca 2017 W ramach Poddziałania 4.4.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, dotyczącego wymiany starych kotłów węglowych na nowoczesne kotły na paliwo stałe (węgiel, ekogroszek), w budynkach zgłoszonych do Projektu przeprowadzane są oceny energetyczne, wykonywane przez firmę Niezależni Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.

List Prezesa KRUS w sprawie bezpieczeństwa dzieci rolników

List Prezesa KRUS w sprawie bezpieczeństwa dzieci rolników Czwartek, 13 lipca 2017 Lato to organizacyjnie bardzo trudny czas dla rolników i ich rodzin. Gorączka sianokosów, żniw, zbiorów owoców i zabiegów pielęgnacyjnych, dodatkowo w warunkach wysokich temperatur, sprzyja wypadkom podczas wykonywanej pracy. Ponadto Dzieci przebywające na wakacjach, pozostawione bez należytego nadzoru na terenie gospodarstwa narażone są na wiele zagrożeń.

Nabór członków Komitetu Rewitalizacji

Nabór członków Komitetu Rewitalizacji Środa, 12 lipca 2017 Informujemy, że do 24 lipca potrwa nabór członków Komitetu Rewitalizacji. Wszystkie niezbędne informacje oraz deklarację przystąpienia znaleźć można w niniejszym artykule.

Dofinansowanie na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii

Dofinansowanie na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii Piątek, 7 lipca 2017 Uprzejmie informujemy, że Gmina rozpoczęła przygotowania do realizacji projektu mającego na celu pozyskanie środków finansowych UE na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii (w tym: paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz kotłów na biomasę) na budynkach mieszkalnych zlokalizowanych na terenie gminy Oświęcim. Projekt realizowany będzie w ramach Poddziałania pn. Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych objętego Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014 – 2020 (RPO WM 2014 – 2020).

Uchwała antysmogowa dla Małopolski

Uchwała antysmogowa dla Małopolski Piątek, 7 lipca 2017 Wójt Gminy Oświęcim przypomina, że od 1 lipca 2017 r. wchodzi w życie Uchwała Nr XXXII/452/17 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 23 stycznia 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa małopolskiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, zwana potocznie „uchwałą antysmogową”.

Przekłamania w Gazecie Krakowskiej z 5 lipca 2017r.

Przekłamania w Gazecie Krakowskiej z 5 lipca 2017r. Środa, 5 lipca 2017 Artykuł pt. „Ekodopłata nie wszędzie” autorstwa Moniki Pawłowskiej ("Gazeta Krakowska", dodatek "Małopolska Zachodnia", z dnia 05.07.2017 r.) zawiera nieprawdziwe i nieścisłe informacje, które wprowadzają w błąd opinię publiczną. Temat dopłat do wymiany źródeł ciepła został przez autorkę potraktowany powierzchownie i nierzetelnie.

archiwum wiadomości