Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2017

Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2017 Piątek, 24 marca 2017 Zapraszamy na coroczną imprezę związaną z nadchodzącym Świętem Wielkanocnym.Tym razem w Domu Ludowym w Harmężach 9 kwietnia (w Niedzielę Palmową) o godz. 15:00. Jak co roku OKSiR organizuje to wydarzenie wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich miasta i gminy Oświęcim oraz Uniwersytetem Każdego Wieku z Włosienicy. W tym roku dołączył do nas Klub Seniora z Zaborza. Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu w ciepłej wiosennej atmosferze, obejrzenia występów artystycznych i posmakowania pysznych wypieków i dań wielkanocnych.

Konkurs na Palmę Wielkanocną

Konkurs na Palmę Wielkanocną Piątek, 3 marca 2017 Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim zaprasza do wzięcia udziału w dorocznym konkursie na wykonanie palmy wielkanocnej. Zostaną one zaprezentowane podczas Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2017.

Wielkanocny konkurs dla dzieci i młodzieży

Wielkanocny konkurs dla dzieci i młodzieży Piątek, 3 marca 2017 Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz młodzież gimnazjalną do wzięcia udziału w konursie organizowanym przez Ośroek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim pn.: "Kurczaczek Wielkanocny". Karta zgłoszenia i regulamin do pobrania w załącznikach. Czekają atrakcyjne nagrody!

Olimpiada o św. Maksymilianie - zaproszenie

Olimpiada o św. Maksymilianie - zaproszenie Wtorek, 28 lutego 2017 W Centrum św. Maksymiliana w Harmężach po raz pierwszy odbędzie się etap diecezjalny XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe.

Müller-Family wystąpili w Porębie i Brzezince

Müller-Family wystąpili w Porębie i Brzezince Niedziela, 26 lutego 2017 Müller-Family oraz Ola i Denis-Family wystąpili 25 lutego w Porębie Wielkiej, a 28 w Brzezince. Gościli już u nas rok temu, ale publiczność widocznie się za nimi stęskniła, bo wypełniła sale i świetnie bawiła się śpiewogrą gości zza Odry.

Babski Comber 2017

Babski Comber 2017 Piątek, 24 lutego 2017 W tłusty czwartek na Babski Comber w Brzezince stawiły się gospodynie z kół działających w gminie i mieście Oświęcim, żeby z przytupem pożegnać karnawał. Niezwykłe kostiumy świadczyły o inwencji i fantazji, których nie powstydziliby się uznani styliści.

Life Festival Oświęcim 2017: Pobiegnij dla pokoju!

Life Festival Oświęcim 2017: Pobiegnij dla pokoju! Piątek, 17 lutego 2017 Zupełnie nowe trasy i jeszcze więcej emocji podczas 5. edycji biegu „Tolerancja na sportowo” – żelaznego punktu programu Life Festival Oświęcim! Amatorzy aktywnego wypoczynku staną na starcie rankiem w sobotę, 24 czerwca – będzie to doskonałe preludium przed odbywającym się tego samego dnia koncertem finałowym LFO z udziałem m.in. legendarnej grupy Scorpions

Ferie u Franków IV w Centrum św. Maksymiliana

Ferie u Franków IV w Centrum św. Maksymiliana Środa, 15 lutego 2017 W Centrum św. Maksymiliana w Harmężach w dniach 8-10 lutego 2017 roku już po raz czwarty odbyły się dla dzieci „Ferie u Franków”. Tegoroczna edycja zapoznała dzieci z historią Arki Noego, Arki Przymierza i Maryi - jako "Arki", która przyniosła nam Nauczyciela prawdziwej Miłości i Wybawiciela z rąk szatańskich.

Porozumienie o współpracy

Porozumienie o współpracy Wtorek, 31 stycznia 2017 31 stycznia 2017 r. w Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, a Klasztorem Niepokalanego Poczęcia NMP w Harmężach. Ze strony PMAB porozumienie podpisał Dyrektor dr Piotr M. A. Cywiński, stronę klasztorną reprezentował gwardian o. dr Piotr Cuber OFMConv.

Pociągiem do Betlejem

Pociągiem do Betlejem Wtorek, 24 stycznia 2017 W sobotę, 21 stycznia 2014 r. w Gimnazjum Gminnym nr 2 w Zaborzu odbyły się tradycyjne Jasełka. Na widowni zasiedli przedstawiciele władz samorządowych na czele z wójtem Albertem Bartoszem i przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Śreniawskim, zaprzyjaźnieni sołtysi, dyrektorzy gminnych szkół, uczniowie, absolwenci, rodzice i mieszkańcy okolicy.

archiwum wiadomości