Müller-Family zaprasza do Brzezinki

Müller-Family zaprasza do Brzezinki Niedziela, 26 lutego 2017 Müller-Family oraz Ola i Denis-Family wystąpili 25 lutego w Porębie Wielkiej. Gościli już u nas rok temu, ale publiczność widocznie się za nimi stęskniła, bo wypełniła salę Domu Ludowego i świetnie bawiła się śpiewogrą gości zza Odry. Kolejna okazja, żeby jej posłuchać i zobaczyć już we wtorek.

Babski Comber 2017

Babski Comber 2017 Piątek, 24 lutego 2017 W tłusty czwartek na Babski Comber w Brzezince stawiły się gospodynie z kół działających w gminie i mieście Oświęcim, żeby z przytupem pożegnać karnawał. Niezwykłe kostiumy świadczyły o inwencji i fantazji, których nie powstydziliby się uznani styliści.

Life Festival Oświęcim 2017: Pobiegnij dla pokoju!

Life Festival Oświęcim 2017: Pobiegnij dla pokoju! Piątek, 17 lutego 2017 Zupełnie nowe trasy i jeszcze więcej emocji podczas 5. edycji biegu „Tolerancja na sportowo” – żelaznego punktu programu Life Festival Oświęcim! Amatorzy aktywnego wypoczynku staną na starcie rankiem w sobotę, 24 czerwca – będzie to doskonałe preludium przed odbywającym się tego samego dnia koncertem finałowym LFO z udziałem m.in. legendarnej grupy Scorpions

Ferie u Franków IV w Centrum św. Maksymiliana

Ferie u Franków IV w Centrum św. Maksymiliana Środa, 15 lutego 2017 W Centrum św. Maksymiliana w Harmężach w dniach 8-10 lutego 2017 roku już po raz czwarty odbyły się dla dzieci „Ferie u Franków”. Tegoroczna edycja zapoznała dzieci z historią Arki Noego, Arki Przymierza i Maryi - jako "Arki", która przyniosła nam Nauczyciela prawdziwej Miłości i Wybawiciela z rąk szatańskich.

Koncert - Nadzieja, która żyje - Hope The Life

Koncert - Nadzieja, która żyje - Hope The Life Środa, 15 lutego 2017 Zapraszamy na koncert rodzin muzykujących: Müller-family oraz Ola i Denis-family. Gościliśmy ich już w zeszłym roku. Występy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku wystąpią w Porębie Wielkiej i Brzezince. Serdecznie zapraszamy, naprawdę warto posłuchać. Wstęp wolny.

Porozumienie o współpracy

Porozumienie o współpracy Wtorek, 31 stycznia 2017 31 stycznia 2017 r. w Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, a Klasztorem Niepokalanego Poczęcia NMP w Harmężach. Ze strony PMAB porozumienie podpisał Dyrektor dr Piotr M. A. Cywiński, stronę klasztorną reprezentował gwardian o. dr Piotr Cuber OFMConv.

Pociągiem do Betlejem

Pociągiem do Betlejem Wtorek, 24 stycznia 2017 W sobotę, 21 stycznia 2014 r. w Gimnazjum Gminnym nr 2 w Zaborzu odbyły się tradycyjne Jasełka. Na widowni zasiedli przedstawiciele władz samorządowych na czele z wójtem Albertem Bartoszem i przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Śreniawskim, zaprzyjaźnieni sołtysi, dyrektorzy gminnych szkół, uczniowie, absolwenci, rodzice i mieszkańcy okolicy.

Konkurs o Świętym Maksymilianie zakończony

Konkurs o Świętym Maksymilianie zakończony Sobota, 14 stycznia 2017 8 stycznia br. minęła 123 rocznica urodzin św. Maksymiliana, człowieka, który rozświetlał mroki nie tylko obozowych murów, lecz przede wszystkim ludzkich serc. Tegoroczne obchody Święta Szkoły zostały połączone z podsumowaniem II edycji Gminnego Konkursu Plastycznego i Literackiego o św. Maksymilianie.

Świąteczny Konkurs

Świąteczny Konkurs Czwartek, 12 stycznia 2017 W Konkursie na Najpiękniejszą Świąteczną Dekorację zwyciężyła Włosienica. Kolejne miejsca zajęły Stawy Monowskie i Poręba Wielka.

Laury w Międzynarodowym Konkursie

Laury w Międzynarodowym Konkursie Poniedziałek, 19 grudnia 2016 Prace pięciorga małych artystów ze Stawów Grojeckich zostały wysoko ocenione w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży "Tęczowy Kalendarz" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach.

archiwum wiadomości