Altana w Harmężach

Altana w Harmężach Piątek, 11 sierpnia 2017 W pierwszych dniach sierpnia w Harmężach stanęła altana. Montaż zajął zaledwie jeden dzień, więc nowy obiekt na placu za Domem Ludowym mógł zaskoczyć mieszkańców.

Szkoła we Włosienicy wyremontowana

Szkoła we Włosienicy wyremontowana Czwartek, 10 sierpnia 2017 Remont we włosienickiej podstawówce rozpoczął się jeszcze w ubiegłe wakacje. Prace zostały zaplanowane w taki sposób, żeby dzieci mogły uczyć się bez przeszkód w ciągu roku szkolnego. Drugi etap robót zakończył się w lipcu i został potwierdzony podpisaniem protokołu odbioru 10 sierpnia.

Dom Ludowy w Dworach Drugich wyremontowany

Dom Ludowy w Dworach Drugich wyremontowany Czwartek, 3 sierpnia 2017 Pomieszczenia Domu Ludowego w Dworach Drugich zostały w lipcu wyremontowane na koszt spółki Tauron Wydobycie. Jej działalność spowodowała szkody górnicze, których naprawa kosztowała prawie 12 tys. złotych.

Poręba Wielka – modernizacja drogi wewnętrznej

Poręba Wielka – modernizacja drogi wewnętrznej Piątek, 28 lipca 2017 Zakończono modernizację drogi wewnętrznej będącej przedłużeniem ulicy Podlesie za skrzyżowaniem z ulicą Leśniczówka w Porębie Wielkiej.

Brzezinka: ul. Szkolna skanalizowana

Brzezinka: ul. Szkolna skanalizowana Piątek, 28 lipca 2017 Zakończono drugi etap budowy kanalizacji sanitarnej w ulicy Szkolnej w Brzezince. W sumie, od grudnia zeszłego roku wykonano ponad 1000 metrów sieci oraz zabudowano dwie tłocznie ścieków.

Świetlica KGW w Pławach wyremontowana

Świetlica KGW w Pławach wyremontowana Środa, 26 lipca 2017 W ramach prac zamurowano przejście do kotłowni, zamontowano nowe drzwi, na posadzce położono płytki ceramiczne, a całe pomieszczenie zostało pomalowane.

Fontanna w Grojcu

Fontanna w Grojcu Piątek, 7 lipca 2017 W Grojcu obok Domu Ludowego stanęła dyskretna i gustowna fontanna. Wygląda na to, że mieszkańcy już zdążyli ją polubić.

Odnoga zmodernizowana

Odnoga zmodernizowana Piątek, 7 lipca 2017 Dwa odcinki ulicy Odnoga w Porębie Wielkiej, od strony Monowic i granicy z Miastem Oświęcim, o łącznej długości ok. 170 m zostały zmodernizowane w czerwcu.

Bezpieczniej na kładce do Brzezinki

Bezpieczniej na kładce do Brzezinki Czwartek, 6 lipca 2017 Oświetlenie kładki dla pieszych między dworcem kolejowym w Oświęcimiu a OMAGiem w Brzezince zostało naprawione i uzupełnione.

Kanalizacja w ulicy Szkolnej w Brzezince

Kanalizacja w ulicy Szkolnej w Brzezince Środa, 5 lipca 2017 Budowa kanalizacji w ulicy Szkolnej w Brzezince rozpoczęła się jeszcze pod koniec zeszłego roku. 30 czerwca zakończono pierwszy etap prac. Wykonano ok. 850 metrów sieci, na która składają się rurociągi tłoczne i grawitacyjne oraz dwie tłocznie ścieków.

archiwum wiadomości