Szkoła w Porębie Wielkiej – kamień węgielny wmurowany

Szkoła w Porębie Wielkiej – kamień węgielny wmurowany Poniedziałek, 19 czerwca 2017 Kamień węgielny przybrał kształt kapsuły, która przeniesie w czasie dokumenty i świadectwa starań o nową szkołę w Porębie Wielkiej. 19 czerwca został on uroczyście wmurowany w fundamenty przez wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza oraz przedstawicieli środowisk i instytucji, których działania sprawiły, że między parkiem a Domem Ludowym ruszyła budowa. O szczególnym charakterze uroczystości wymownie świadczy fakt, że zamiast o inwestycji wszyscy mówili tego dnia o spełnionym marzeniu.

Remont cząstkowy dróg gminnych - stan aktualny

Remont cząstkowy dróg gminnych - stan aktualny Czwartek, 8 czerwca 2017 Od dnia dzisiejszego tj. 08.06.2017 r., remont cząstkowy dróg administrowanych przez Gminę Oświęcim jest realizowany na terenie sołectwa Brzezinka.

Remont cząstkowy dróg gminnych - stan aktualny

Remont cząstkowy dróg gminnych - stan aktualny Środa, 31 maja 2017 Remont cząstkowy dróg administrowanych przez Gminę Oświęcim jest obecnie realizowany na terenie sołectwa Stawy Grojeckie. Po zakończeniu robót na terenie w/w sołectwa, co przewiduje się na koniec bieżącego tygodnia, realizacja remontu będzie odbywać się kolejno w sołectwach Rajsko, Harmęże, Pławy. Informacje na temat przybliżonego terminu realizacji remontu w pozostałych sołectwach będą publikowane na bieżąco.

Zamknięcie ulicy Odnoga

Zamknięcie ulicy Odnoga Piątek, 26 maja 2017 Zamknięcie odcinka ul. Odnoga w Porębie Wielkiej planowane jest od 29.05.2017 r.

Remont cząstkowy dróg

Remont cząstkowy dróg Środa, 17 maja 2017 Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych dróg administrowanych przez Gminę Oświęcim rozpoczął się i aktualnie jest realizowany na terenie sołectwa Poręba Wielka.

Informacja o remontach cząstkowych dróg

Informacja o remontach cząstkowych dróg Czwartek, 4 maja 2017 W związku z licznymi pytaniami mieszkańców związanymi z remontami cząstkowymi dróg, publikujemy informację na ten temat.

Przebudowa ulic: Osiedlowej, Jutrzenki, Jaworowej, Grabowej w Zaborzu

Przebudowa ulic: Osiedlowej, Jutrzenki, Jaworowej, Grabowej w Zaborzu Czwartek, 20 kwietnia 2017 Wykonawca robót budowlanych w ramach zadania pt.: "Przebudowa drogi gminnej nr G510242K na odcinkach od km 0+251 do 1+030 oraz od km 1+665 do 1+870 w m. Zaborze - ul. Osiedlowa, Jutrzenki, Jaworowa, Grabowa" informuje o rozpoczęciu prac budowlanych z dniem 24.04.2017 roku.

Przebudowa i rozbudowa dróg powiatowych na terenie sołectwa Zaborze

Przebudowa i rozbudowa dróg powiatowych na terenie sołectwa Zaborze Wtorek, 18 kwietnia 2017 Informacja firmy wykonawczej o planowanym terminie rozpoczęcia robót budowlanych w ramach zadań obejmujących przebudowę i rozbudowę dróg powiatowych - ul. Pod Górką, ul. Jezioro i ul. Grojeckiej w Zaborzu.

Zaborze - drogi do remontu

Zaborze - drogi do remontu Czwartek, 13 kwietnia 2017 Po Świętach Wielkanocnych rozpocznie się remont ulic Pod Górką i Jezioro w Zaborzu. To druga (obok przebudowy ulic Osiedlowej, Jutrzenki i Jaworowej) inwestycja drogowa w tym sołectwie współfinansowana przez Gminę Oświęcim. 13 kwietnia w Zaborzu miało miejsce przekazanie wykonawcy terenu budowy. Formalności dopełnili wójt Albert Bartosz i starosta Zbigniew Starzec.

OSPR w 2017 roku

OSPR w 2017 roku Środa, 12 kwietnia 2017 Prawie 3 miliony złotych pochłoną inwestycje realizowane przez Gminę Oświęcim w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego w bieżącym roku.

archiwum wiadomości