"Nutka 2017"

Piątek, 14 kwietnia 2017 Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim zaprasza do wzięcia udziału w XXI Przeglądzie Piosenki Dziecięcej "Nutka 2017"

Spotkania z Tradycją – Wielkanoc 2017

Spotkania z Tradycją – Wielkanoc 2017 Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 W Niedzielę Palmową miłośnicy wielkanocnych zwyczajów zebrali się w Harmężach. Spotkania z Tradycją były miejscem artystycznych występów, rozstrzygnięcia konkursów, a gwóźdź programu stanowiła oczywiście degustacja potraw. Przedświąteczna impreza była też – jak zawsze – okazją, żeby porozmawiać ze znajomymi, których widujemy rzadziej, niż byśmy chcieli.

Wyniki konkursu "Kurczaczek Wielkanocny"

Wyniki konkursu Wtorek, 4 kwietnia 2017 Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Kurczaczek Wielkanocny"

2017 – Rokiem Artura Grottgera

2017 – Rokiem Artura Grottgera Wtorek, 28 lutego 2017 Ten rok jest dla naszej szkolnej społeczności wyjątkowy. Powodem są okrągłe rocznice urodzin i śmierci naszego patrona – Artura Grottgera.

Olimpiada o św. Maksymilianie - zaproszenie

Olimpiada o św. Maksymilianie - zaproszenie Wtorek, 28 lutego 2017 W Centrum św. Maksymiliana w Harmężach po raz pierwszy odbędzie się etap diecezjalny XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe.

Müller-Family wystąpili w Porębie i Brzezince

Müller-Family wystąpili w Porębie i Brzezince Niedziela, 26 lutego 2017 Müller-Family oraz Ola i Denis-Family wystąpili 25 lutego w Porębie Wielkiej, a 28 w Brzezince. Gościli już u nas rok temu, ale publiczność widocznie się za nimi stęskniła, bo wypełniła sale i świetnie bawiła się śpiewogrą gości zza Odry.

Babski Comber 2017

Babski Comber 2017 Piątek, 24 lutego 2017 W tłusty czwartek na Babski Comber w Brzezince stawiły się gospodynie z kół działających w gminie i mieście Oświęcim, żeby z przytupem pożegnać karnawał. Niezwykłe kostiumy świadczyły o inwencji i fantazji, których nie powstydziliby się uznani styliści.

Amor Sprawił

Amor Sprawił Środa, 22 lutego 2017 "Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości" Paulo Coelho XXV Ogólnopolskie Spotkania Recytatorów i Śpiewających Poezję "Amor sprawił..." pod patronatem Prezydenta Miasta Oświęcim

Life Festival Oświęcim 2017: Pobiegnij dla pokoju!

Life Festival Oświęcim 2017: Pobiegnij dla pokoju! Piątek, 17 lutego 2017 Zupełnie nowe trasy i jeszcze więcej emocji podczas 5. edycji biegu „Tolerancja na sportowo” – żelaznego punktu programu Life Festival Oświęcim! Amatorzy aktywnego wypoczynku staną na starcie rankiem w sobotę, 24 czerwca – będzie to doskonałe preludium przed odbywającym się tego samego dnia koncertem finałowym LFO z udziałem m.in. legendarnej grupy Scorpions

Ferie u Franków IV w Centrum św. Maksymiliana

Ferie u Franków IV w Centrum św. Maksymiliana Środa, 15 lutego 2017 W Centrum św. Maksymiliana w Harmężach w dniach 8-10 lutego 2017 roku już po raz czwarty odbyły się dla dzieci „Ferie u Franków”. Tegoroczna edycja zapoznała dzieci z historią Arki Noego, Arki Przymierza i Maryi - jako "Arki", która przyniosła nam Nauczyciela prawdziwej Miłości i Wybawiciela z rąk szatańskich.

Porozumienie o współpracy

Porozumienie o współpracy Wtorek, 31 stycznia 2017 31 stycznia 2017 r. w Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, a Klasztorem Niepokalanego Poczęcia NMP w Harmężach. Ze strony PMAB porozumienie podpisał Dyrektor dr Piotr M. A. Cywiński, stronę klasztorną reprezentował gwardian o. dr Piotr Cuber OFMConv.

Pociągiem do Betlejem

Pociągiem do Betlejem Wtorek, 24 stycznia 2017 W sobotę, 21 stycznia 2014 r. w Gimnazjum Gminnym nr 2 w Zaborzu odbyły się tradycyjne Jasełka. Na widowni zasiedli przedstawiciele władz samorządowych na czele z wójtem Albertem Bartoszem i przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Śreniawskim, zaprzyjaźnieni sołtysi, dyrektorzy gminnych szkół, uczniowie, absolwenci, rodzice i mieszkańcy okolicy.

Konkurs o Świętym Maksymilianie zakończony

Konkurs o Świętym Maksymilianie zakończony Sobota, 14 stycznia 2017 8 stycznia br. minęła 123 rocznica urodzin św. Maksymiliana, człowieka, który rozświetlał mroki nie tylko obozowych murów, lecz przede wszystkim ludzkich serc. Tegoroczne obchody Święta Szkoły zostały połączone z podsumowaniem II edycji Gminnego Konkursu Plastycznego i Literackiego o św. Maksymilianie.

Świąteczny Konkurs

Świąteczny Konkurs Czwartek, 12 stycznia 2017 W Konkursie na Najpiękniejszą Świąteczną Dekorację zwyciężyła Włosienica. Kolejne miejsca zajęły Stawy Monowskie i Poręba Wielka.

Koncert Kolęd i Pastorałek w Rajsku

Koncert Kolęd i Pastorałek w Rajsku Poniedziałek, 9 stycznia 2017 Kościół w Rajsku gościł 8 stycznia zespoły amatorskiego ruchu artystycznego Miasta i Gminy Oświęcim. Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu jedenastu zespołów przypomniał znane bożonarodzeniowe melodie i przybliżył utwory spoza świątecznego kanonu.

Laury w Międzynarodowym Konkursie

Laury w Międzynarodowym Konkursie Poniedziałek, 19 grudnia 2016 Prace pięciorga małych artystów ze Stawów Grojeckich zostały wysoko ocenione w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży "Tęczowy Kalendarz" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Tychach.

Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wigilia 2016

Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wigilia 2016 Niedziela, 11 grudnia 2016 W tym roku mieszkańcy spotkali się ze świąteczną tradycją 11 grudnia w Porębie Wielkiej. Ze sceny Domu Ludowego popłynęły śpiew, wspomnienia zeszłowiecznych zwyczajów i nade wszystko – życzenia. Zagościła też żywa szopka, więc tym bardziej czuło się obecność Tego, na którego wszyscy czekamy.

Spotkania z Tradycją - i teatrem

Spotkania z Tradycją - i teatrem Wtorek, 6 grudnia 2016 Spektakl Amatorskiego Ruchu Teatralnego będzie jedną z atrakcji Spotkań z Tradycją Świąteczną 11 grudnia w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej. Trupa zawiązana przez mieszkanki Zaborza przygotowuje komedię przyprawioną refleksją i odrobiną zadumy, której bohaterki przenoszą się w czasie, żeby przypomnieć widzom, jak kiedyś wyglądało szykowanie Świąt.

60 lat KGW w Dworach Drugich

60 lat KGW w Dworach Drugich Niedziela, 20 listopada 2016 Koło Gospodyń Wiejskich świętowało 19 listopada jubileusz 60-lecia śpiewem i biesiadą z udziałem przyjaciółek i przyjaciół z gminy i regionu.

"Niepodległość pieśnią opowiedziana"

Sobota, 19 listopada 2016 "Niepodległość pieśnią opowiedziana" przez "Porębian" i małych śpiewaków z zespołu "Trojak" to historia Polski rozpisana na beztroskie ludowe piosenki, żołnierskie pieśni i doniosłe hymny, okraszona strofami poezji. Historia wielopokoleniowa, bo też na scenie Domu Ludowego w Porębie prezentowały się dzieci i starsze generacje śpiewaków.

archiwum wiadomości