Zwiedzanie Synagogi Chewra Lomdej Misznajot

Zwiedzanie Synagogi Chewra Lomdej Misznajot Piątek, 6 października 2017 W październikowy ranek uczniowie klasy VII odwiedzili oświęcimską Synagogę. Dziś Synagoga Chewra Lomdej Misznajot nie ma swojego rabina, ani zgromadzenia wiernych, jest jedyną żydowską świątynią w pobliżu byłego obozu KL Auschwitz. Uczniowie obejrzeli wystawę "Oszpicin. Historia żydowskiego Oświęcimia."

Ratujmy wystawę dzieł Mariana Kołodzieja

Ratujmy wystawę dzieł Mariana Kołodzieja Piątek, 6 października 2017 „Prawdziwy Oświęcim jest tutaj” - tak o twórczości Mariana Kołodzieja powiedział po obejrzeniu wystawy ks. Józef Tischner. Teraz wystawa znajduje się w niebezpieczeństwie – brakuje pieniędzy na jej konserwację.

III Konkurs Pieśni Patriotycznej

III Konkurs Pieśni Patriotycznej Wtorek, 19 września 2017 Już po raz trzeci zapraszamy wykonawców do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej. Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem, wypełnieniem zgłoszenia i dostarczenia go do OKSiR do dnia 27.10.2017 r. Bardzo proszę o dostarczenie podkładów muzycznych nieco wcześniej, aby wyeliminować usterki w odtwarzaniu.

Dożynki w Pławach

Dożynki w Pławach Poniedziałek, 4 września 2017 Tegoroczny sezon dożynkowy w Gminie Oświęcim zamknęło sołectwo Pławy. 2 września jego mieszkańcy podziękowali za plony uroczystą mszą świętą, a następnie uczestniczyli w tradycyjnym obrzędzie i oddali się wspólnemu biesiadowaniu.

Dożynkowa sobota w gminie Oświęcim

Dożynkowa sobota w gminie Oświęcim Poniedziałek, 28 sierpnia 2017 W sobotę 26 sierpnia naszą gminę nawiedził dożynkowy urodzaj. Za plony i dobry rok dziękowali mieszkańcy Brzezinki, Włosienicy, Harmęż i Rajska.

Święto Plonów w Stawach Monowskich

Święto Plonów w Stawach Monowskich Sobota, 19 sierpnia 2017 Pogodzie nie udało się zepsuć Dożynek. Mimo deszczu scenę przy Domu Ludowym wypełnili śpiewacy i tancerze, a widownia dopisała.

Dożynki w Porębie Wielkiej

Dożynki w Porębie Wielkiej Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 W niedzielę, 13 sierpnia br., w Porębie Wielkiej dziękowano za tegoroczne plony. Uroczystości dożynkowe rozpoczęła Msza święta odprawiona przez ks. proboszcza Stanisława Sadlika, w kościele pw. św. Barłomieja. Po Mszy w uroczystym korowodzie dożynkowym przemaszerowano pod Dom Ludowy, gdzie odbyła się część oficjalna obchodów Święta Plonów oraz późniejsza biesiada. W tym roku pod hasłem: „Od nowoczesności po tradycję. Żniwa XXI wieku”.

Koncert przyjaciół

Koncert przyjaciół Poniedziałek, 26 czerwca 2017 Alicja Majewska zachwyciła publiczność kameralnym występem z Włodzimierzem Korczem i Warsaw Opera Quartet. 23 czerwca Dom Ludowy w Grojcu wypełniła pełna wigoru muzyka daleka od estradowej rutyny i emanująca ze sceny pogoda ducha.

Konkurs wiedzy o Arturze Grottgerze

Konkurs wiedzy o Arturze Grottgerze Niedziela, 25 czerwca 2017 Dnia 20 czerwca 2017 r. odbył się szkolny konkurs wiedzy o Arturze Grottgerze. Co roku uczniowie klas młodszych spotykają się w sali gimnastycznej, aby wykazać się znajomością życia i twórczości patrona naszej szkoły.

Kolejne laury wychowanków warsztatów plastycznych KOLORY TĘCZY

Kolejne laury wychowanków warsztatów plastycznych KOLORY TĘCZY Środa, 21 czerwca 2017 Kolejne laury wychowanków warsztatów plastycznych KOLORY TĘCZY, stałych zajęć artystyczno – edukacyjnych organizowanych przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim.

VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II w Gminie Oświęcim

VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II w Gminie Oświęcim Poniedziałek, 19 czerwca 2017 Kolejną propozycją projektu „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II” jest przygotowywana obecnie wystawa, której głównymi bohaterami będą Święci: Jan Paweł II i Brat Albert. Ekspozycja - bazująca na zbiorach i zasobach Wydawnictwa „Biały Kruk” oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie - odwoływać się będzie do biografii, dorobku obu Świętych oraz do beatyfikacji (Kraków, 1983 r.) i kanonizacji (Watykan, 1989 r.) Brata Alberta przez Papieża-Polaka.

Uczennica klasy II a wyróżniona w konkursie ogólnopolskim

Uczennica klasy II a wyróżniona w konkursie ogólnopolskim Sobota, 17 czerwca 2017 Karolina Kuś z klasy II a została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie plastycznym. Tematem konkursu było „Ocalić od zapomnienia – pamięć o niezłomnych pilotach por. pil. Janinie Lewandowskiej i gen. bryg. pil. Stanisławie Skalskim” przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz środowisk polonijnych. Został on objęty Honorowym Patronatem przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.

Dni Gminy 2017 – niedziela

Dni Gminy 2017 – niedziela Wtorek, 13 czerwca 2017 Drugi dzień gminnego Święta był uroczysty i oficjalny, kiedy wójt Albert Bartosz wręczał symboliczne statuetki Zasłużonym dla Gminy Oświęcim. Gdy na scenę wkroczyła ekipa Kabaretu DNO, powaga – zgodnie z planem – ustąpiła miejsca żartom, skeczom i parodiom. Wieczór opanowała melancholia i nostalgia za sprawą nastrojowych piosenek Andrzeja Sikorowskiego.

Zasłużeni dla Gminy Oświęcim

Zasłużeni dla Gminy Oświęcim Wtorek, 13 czerwca 2017 11 czerwca 2016 roku podczas Dni Gminy zostały wręczone statuetki Zasłużonym dla Gminy Oświęcim. Tytuły te zostały przyznane szesnastu osobom i siedmiu organizacjom 31 maja 2016 przez Radę Gminy jako wyraz wyróżnienia i uznania za wybitne zasługi dla rozwoju Gminy Oświęcim. Poniżej prezentujemy sylwetki Zasłużonych.

Dni Gminy 2017– sobota

Dni Gminy 2017– sobota Poniedziałek, 12 czerwca 2017 W pierwszym dniu zabawy najczęściej mówiono o pogodzie, bo deszcz padał od południa, a niebo przetarło się dopiero godzinę przed imprezą. Organizatorzy zarzekali się, że sprawiły to ich zabiegi w wyższych sferach, a Kapela "Pieczarki" przypisywała sobie zasługi, śpiewając "Nie lyj dyscu, nie lyj". W pogodny nastrój wkomponowały się słowa piosenki o różowych okularach zespołu Andre.

„W świecie bajek i baśni”

„W świecie bajek i baśni” Niedziela, 4 czerwca 2017 W czwartkowe przedpołudnie, 25 maja, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu: Milena Huczek, Maja Smółka i Bartłomiej Czech pojechali wraz opiekunkami koła p. Barbarą Gabryś i p. Joanną Gałuszką do Domu Kultury w Kętach na Galę Finałową X Konkursu Fotograficznego Środowiskowych Domów Samopomocy ph. „W świecie bajek i baśni”.

Dzień Matki w Grojcu

Dzień Matki w Grojcu Piątek, 2 czerwca 2017 Na mamy, które przyjęły zaproszenie do Domu Ludowego w Grojcu w niedzielę 28 maja, czekały gorące życzenia i poczęstunek. Ale gwoździem programu były występy dzieci, młodzieży i dorosłych.

Festyn rodzinny w Porębie Wielkiej

Festyn rodzinny w Porębie Wielkiej Środa, 31 maja 2017 Dnia 27 maja 2017 roku odbył się w naszej szkole festyn rodzinny: „Z fantazją, ale bezpiecznie”. W tym roku, swoją obecnością zaszczycili nas: Sekretarz Urzędu Gminy Robert Dziuba, Radna i Sołtys Maria Brombosz, Radna Bernardyna Bryzek, Dyrektor Samorządowego Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim – Halina Musiał, przedstawiciele lokalnych organizacji z Poręby Wielkiej, Rada Rodziców oraz Bronisław Jania – kronikarz z Poręby Wielkiej.

Wyniki Konkursu Piosenki Dziecięcej "Nutka 2017"

Wyniki Konkursu Piosenki Dziecięcej Poniedziałek, 29 maja 2017 Komisja w składzie: Jadwiga Szczerbowska, Przemysław Drabczyk i Małgorzata Curzydło ogłasza wyniki Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Nutka 2017" 

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży Czwartek, 11 maja 2017 Konkurs „Świat oczami młodych” to jedyna w swoim rodzaju możliwość samodzielnego zaprojektowania znaczka! Twój projekt oraz nazwisko znajdzie się na znaczkach wydanych w nakładzie 80 tys. egzemplarzy, będą one dostępne w każdej placówce pocztowej, na dziesiątki i setki lat trafią do klaserów filatelistów.

archiwum wiadomości