Święto nauczycieli

Święto nauczycieli Środa, 18 października 2017 Nauczyciele i samorządowcy świętowali Dzień Edukacji Narodowej podczas Gali 17 października w Domu Ludowym w Grojcu. Uroczystość była okazją do uhonorowania szczególnych osiągnięć pracowników oświaty.

Pomoc ma moc

Pomoc ma moc Środa, 11 października 2017 Pomoc ma moc! Wolontariuszki ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku uczestniczyły w Pikniku Charytatywnym, który w sobotę 30 września br. odbył się na terenie Przedszkola Samorządowego w Zaborzu. Podczas imprezy zebrano 7 tysięcy 703 zł na leczenie i rehabilitację podopiecznej Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy Natalki Wolak z Głębowic, która cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Katarzyna Kubisty, Ewelina Wanat, Maria Iacuzzo, Emilia Ołtarzewska, Emilia Janusz i Emilia Lewandowska przez pięć godzin obsługiwały stoiska z atrakcjami: cieszącą się sporym zainteresowaniem loterię fantową, sklepik rozmaitości oraz dmuchańce dla najmłodszych. Uczestniczyły w podliczaniu zebranej do puszek kwoty i spisywaniu protokołu ze zbiórki publicznej. Dziewczęta na co dzień działają w Kole Wolontariatu prowadzonym przez Monikę Bartosz i Martę Pastwę-Tusińską. Wszystkich chętnych, którzy chcą włączyć się w działalność rajskiego wolontariatu, zapraszamy do współpracy.

Piknik Charytatywny

Piknik Charytatywny Niedziela, 8 października 2017 To już kolejny raz na terenie ogrodu Przedszkola Samorządowego w Zaborzu odbył się piknik charytatywny...

Zwolnienie z opłaty za ubezpieczenie dziecka

Piątek, 6 października 2017 Informujemy, że rodzice którzy pragną starać się o zwolnienie z opłaty za ubezpieczenie dziecka w szkole, do dnia 13 października 2017 r. powinni złożyć do szkoły (wychowawca, sekretariat, pedagog szkolny) wypełniony wniosek, którego druk można pobrać ze strony internetowej szkoły, z sekretariatów lub u pedagoga szkolnego. Regulamin zwolnienia z ubezpieczenia dostępny jest na stronie internetowej szkoły.

Spotkanie z jesienią

Spotkanie z jesienią Środa, 4 października 2017 W poniedziałek 2 października klasa I udała się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Największą atrakcją wyprawy okazały się obserwacje przyrodnicze przy użyciu lupy. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się roślinom i owadom. Spacer był też okazją do ćwiczeń ruchowych w terenie – zajęcia zakończyły się marszobiegiem. Oby w najbliższym czasie pogoda sprzyjała kolejnym wycieczkom przyrodniczym.

Inowacyjny program nauczania z EDB

Inowacyjny program nauczania z EDB Środa, 4 października 2017 Więcej, niż zakłada podstawa programowa Uczniowie klas gimnazjalnych, realizujący innowacyjny program nauczania z EDB – poszerzony o szkolenie dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP i szkolenie strzeleckie, rozpoczęli kolejny cykl zajęć. Obecnie w tym projekcie uczestniczy ok. 60. uczniów z klas: 2A, 2B i 3C. Zajęcia specjalistyczne z ochrony ppoż. prowadzi druh Tomasz Tyran (komendant Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Oświęcimiu), szkoleniem strzeleckim zajmuje się Zbigniew Szczerbowski (nauczyciel, instruktor strzelectwa sportowego), a pieczę nad całością sprawuje Przemysław Dziedzic (dyrektor SP w Rajsku). Zwieńczeniem szkolenia z zakresu ochrony ppoż. i pierwszej pomocy jest otrzymanie zaświadczenia o odbytym kursie dla członków MDP, natomiast z zakresu strzelectwa – reprezentowanie szkoły w zawodach, rywalizacja z innymi i radość z osiągniętych sukcesów. Wybrane elementy programu są sukcesywnie rozszerzane na pozostałych uczniów naszej szkoły.

Dzień głośnego czytania

Dzień głośnego czytania Piątek, 29 września 2017 W 135 rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy ,,Dzień głośnego czytania"...

Olimpiada sportowa z rodzicami

Olimpiada sportowa z rodzicami Czwartek, 28 września 2017 28 września odbyła się Olimpiada sportowa z rodzicami...

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie Czwartek, 28 września 2017 Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!! "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" - to prawda. Dziękujemy Pani Dyrektor Samorządowego Przedszkola w Rajsku oraz pracownikom przedszkola za pyszną zupę, którą mogliśmy częstować naszych uczniów.

Międzyprzedszkolne zawody sportowe

Międzyprzedszkolne zawody sportowe Wtorek, 26 września 2017 26 września przedszkolaki z Włosienicy spotkały się ze swoimi rówieśnikami z przedszkola w Rajsku i spędziły czas na aktywnej zabawie...

archiwum wiadomości