Wakacyjne warsztaty edukacyjne

Wakacyjne warsztaty edukacyjne Czwartek, 29 czerwca 2017 Zapraszamy na warsztaty edukacyjne dzieci powyżej 6 roku życia. Zajęcia prowadzone będą przez Centrum Kreatywne - FUTURE.

Praca pełną parą

Praca pełną parą Wtorek, 27 czerwca 2017 Praca idzie pełną parą, w szkole remonty, cała kadra pracowników szkoły zaangażowała się w malowanie sal.

Rodzinny rajd rowerowy

Rodzinny rajd rowerowy Sobota, 24 czerwca 2017 24 czerwca, odbył się II Rodzinny Rajd Rowerowy...

Wakacji nadszedł czas

Wakacji nadszedł czas Piątek, 23 czerwca 2017 Najpierw okolicznościowa msza święta uświetniona śpiewem uczennic prowadzonych przez panią Małgorzatę Rolewską, potem uroczysta akademia. W tym podniosłym czasie społeczność naszej placówki pożegnała bieżący rok szkolny. Uczniowie przygotowani przez panie Annę Maciągę i Małgorzatę Rolewską przedstawili krótki program artystyczny, który rozbawił licznie zgromadzonych na uroczystości rodziców. Oprócz rozdania nagród i świadectw wyróżnionym uczniom pan dyrektor Przemysław Dziedzic wręczył ponad 40 podziękowań rodzicom zaangażowanym w życie szkoły. Jednocześnie z zakończeniem roku szkolnego grono pedagogiczne pożegnał ks. Lech Kalinowski, który ze względu na rozliczne obowiązki związane z prowadzeniem parafii, zrezygnował z pracy katechetycznej. Jednak zapewnił, iż pozostaje z nami, jako proboszcz miejscowej parafii i przyjaciel naszej społeczności, co choć częściowo pocieszyło uczniów niezadowolonych z odejścia jednego z ich najulubieńszych pedagogów. Następnie uczniowie po raz ostatni udali się do klas, po czym radośnie rozpoczęli wakacje.

Dzień mamy i taty

Dzień mamy i taty Czwartek, 22 czerwca 2017 22 czerwca obchodziliśmy dwie uroczystości...

Apel podsumowujący

Apel podsumowujący Czwartek, 22 czerwca 2017 W przededniu rozdania świadectw odbył się apel podsumowujący działania społeczności uczniowskiej w bieżącym roku szkolnym. Podsumowano zarówno szkolne innowacje pedagogiczne, pracę SU, zbiórki i konkursy jak i współzawodnictwo międzyklasowe. Gratulacjom nie było końca, a wręczonych nagród i dyplomów zatrzęsienie. Wielu uczniów wykazywało się w tym roku szkolnym różnymi talentami i umiejętnościami. Na szczególną uwagę zasługują uczniowie kl.VI, którzy wygrali konkurs na najaktywniejszą klasę i swoją postawą prospołeczną dawali wzorowy przykład młodszym kolegom.

Trzymaj formę podsumowanie

Trzymaj formę podsumowanie Wtorek, 20 czerwca 2017 To inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Projekt służy promocji aktywności fizycznej, uczy prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży, ze szczegółowym uwzględnieniem odpowiedzialności indywidualnej za zdrowie i zasady wolnego wyboru. W roku szkolnym 2016/17 uczniowie klasy V i VI uczestniczyli w realizacji ogólnopolskiego programu „Trzymaj Formę”. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach propagujących zdrowe odżywianie oraz aktywny tryb życia. Podczas projektu dzieci zapoznały się z składnikami odżywczymi zawartymi w produktach spożywczych, ze zbilansowaną dietą.. Następnie sami układali jadłospisy i wykonywali zdrowe kanapki oraz sałatki owocowe. Uczniowie uczyli się czytać etykiety spożywcze i obliczać BMI. Poznawali jak umiejętnie gospodarować żywnością, aby jej nie marnować. Głównym tematem programu była także aktywność fizyczna, do której zachęcali uczniowie na plakatach pt. „Ruszaj się! Codziennie!” Do programu zostali włączeni również rodzice, którzy uczestniczyli w spotkaniu z dietetykiem i otrzymali ulotki reklamujące program.

Ratownicy z WOPR

Ratownicy z WOPR Wtorek, 20 czerwca 2017 Ratownicy z Miejskiego WOPR w Oświęcimiu podsumowali realizowaną w aktualnym roku szkolnym przez dyrektora szkoły Przemysława Dziedzica innowację pedagogiczną dotyczącą udzielania pierwszej pomocy. W czasie zajęć uczniowie kl. I-VI przećwiczyli poznane zasady i przypomnieli schematy zachowań. Ćwiczono na fantomach i przeprowadzano symulację sytuacji niebezpiecznych. Jednocześnie kolejny raz uwrażliwiono uczniów na kwestię bezpieczeństwa w czasie wakacji ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa nad wodą.

Już pływam zakończenie projektu

Już pływam zakończenie projektu Niedziela, 18 czerwca 2017 W czerwcu zakończyliśmy projekt "Już pływam" realizowany przez Gminę Oświęcim, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz rodziców. Realizacja projektu obejmowała 20 godzin zajęć nauki pływania na basenie w Brzeszczach, które prowadzili wykwalifikowani instruktorzy. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. W grupach liczących maksymalnie 15 osób nabywali oni umiejętności pływackie. Projekt miał również na celu podniesienie bezpieczeństwa uczniów poprzez zapoznanie ich z prawidłowymi zachowaniami ze zwróceniem szczególnej uwagi na odpowiedzialność za siebie i innych uczestników zabaw w akwenach wodnych. Zajęcia pozalekcyjne w formie nauki pływania okazały się świetną propozycją spędzania czasu wolnego i cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

archiwum wiadomości