NOC W BIBLIOTECE "Kresowa przygoda- Białoruś"

NOC W BIBLIOTECE Piątek, 21 lipca 2017 Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na NOC W BIBLIOTECE "Kresowa przygoda- Białoruś"! Impreza odbędzie się 25/26.08.2017 r. w Grojcu. Szczegóły w regulaminie.

Informacja w sprawie programu Małopolska Niania

Informacja w sprawie programu Małopolska Niania Czwartek, 20 lipca 2017 Informujemy, że w dniach od 27 lipca 2017 do 11 sierpnia 2017 roku odbędzie się nabór wniosków do p i l o t a ż o w e g o Gminnego Programu Małopolska Niania dla rodzin z dziećmi do lat 3.

Oceny energetyczne budynków – dofinansowanie do wymiany kotłów

Oceny energetyczne budynków – dofinansowanie do wymiany kotłów Czwartek, 20 lipca 2017 W ramach Poddziałania 4.4.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2022, dotyczącego wymiany starych kotłów węglowych na nowoczesne kotły na paliwo stałe (węgiel, ekogroszek), w budynkach zgłoszonych do Projektu przeprowadzane są oceny energetyczne, wykonywane przez firmę Niezależni Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.

Nowy okres zasiłkowy w świadczeniach 500+, rodzinnych i funduszu alimentacyjnym

Nowy okres zasiłkowy w świadczeniach 500+, rodzinnych i funduszu alimentacyjnym Czwartek, 20 lipca 2017 Wnioski o ustalenie uprawnień do świadczeń na kolejny okres zasiłkowy 2017/2018 przyjmujemy od dnia : - 1 sierpnia br.- dla świadczeń wychowawczych (tzw. 500+) oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego - 1 września br.- dla świadczeń rodzinnych. UWAGA! Planowane są zmiany w przepisach i formularzach wniosków!

List Prezesa KRUS w sprawie bezpieczeństwa dzieci rolników

List Prezesa KRUS w sprawie bezpieczeństwa dzieci rolników Czwartek, 13 lipca 2017 Lato to organizacyjnie bardzo trudny czas dla rolników i ich rodzin. Gorączka sianokosów, żniw, zbiorów owoców i zabiegów pielęgnacyjnych, dodatkowo w warunkach wysokich temperatur, sprzyja wypadkom podczas wykonywanej pracy. Ponadto Dzieci przebywające na wakacjach, pozostawione bez należytego nadzoru na terenie gospodarstwa narażone są na wiele zagrożeń.

Nabór członków Komitetu Rewitalizacji

Nabór członków Komitetu Rewitalizacji Środa, 12 lipca 2017 Informujemy, że do 24 lipca potrwa nabór członków Komitetu Rewitalizacji. Wszystkie niezbędne informacje oraz deklarację przystąpienia znaleźć można w niniejszym artykule.

32. posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej

32. posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej Wtorek, 11 lipca 2017 Przedstawiciele Gminy Oświęcim, wraz z Wójtem Gminy Oświęcim Albertem Bartoszem, wzięli udział 32. posiedzeniu Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, które odbyło się w Oświęcimiu 2 i 3 lipca pod przewodnictwem prof. Barbary Engelking. W posiedzeniu uczestniczył także wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.

Program "Małopolska Niania" w Gminie Oświęcim

Program Wtorek, 11 lipca 2017 Już tej jesieni 92 rodziny z 23 gmin otrzymają wsparcie na zatrudnienie opiekunki dla swoich dzieci. Wśród nich także Gmina Oświęcim. Na pilotaż projektu „Małopolska Niania” województwo małopolskie i gminy przekazały w sumie prawie 1,4 mln zł. 10 lipca Nasza Gmina odebrała z rąk marszałka Jacka Krupy i wicemarszałka Wojciecha Kozaka umowę gwarantującą wsparcie finansowe w ramach tego projekt.

Fontanna w Grojcu

Fontanna w Grojcu Piątek, 7 lipca 2017 W Grojcu obok Domu Ludowego stanęła dyskretna i gustowna fontanna. Wygląda na to, że mieszkańcy już zdążyli ją polubić.

Odnoga zmodernizowana

Odnoga zmodernizowana Piątek, 7 lipca 2017 Dwa odcinki ulicy Odnoga w Porębie Wielkiej, od strony Monowic i granicy z Miastem Oświęcim, o łącznej długości ok. 170 m zostały zmodernizowane w czerwcu.

archiwum wiadomości