Spotkanie w sprawie uciążliwości zapachowych na terenie Gminy i Miasta Oświęcim

Spotkanie w sprawie uciążliwości zapachowych na terenie Gminy i Miasta Oświęcim Środa, 26 kwietnia 2017 Wójt Gminy Oświęcim, w ślad za zaproszeniem Starosty Oświęcimskiego, zaprasza zainteresowanych mieszkańców do udziału w spotkaniu w sprawie uciążliwości zapachowych na terenie Gminy i Miasta Oświęcim, które odbędzie się w dniu 22 maja 2017 r. (poniedziałek), o godzinie 17:30 w sali Domu Ludowego w Monowicach, ul. Stara Droga 12.

Obowiązek przeprowadzenia akcji deratyzacyjnej

Obowiązek przeprowadzenia akcji deratyzacyjnej Środa, 26 kwietnia 2017 Wójt Gminy Oświęcim przypomina o obowiązku przeprowadzenia akcji deratyzacyjnej, którym objęci są wszyscy właściciele nieruchomości.

OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE Wtorek, 25 kwietnia 2017 ,,AKCJA BEZ WKRĘTKI ZBIERAJ NAKRĘTKI...''

Ogłoszenie o naborze wniosków przez LGD Dolina Soły

Ogłoszenie o naborze wniosków przez LGD Dolina Soły Wtorek, 25 kwietnia 2017 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dolina Soły" ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy z zakresu wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych.

"Oświęcimska Gmina" kwiecień 2017

Wtorek, 25 kwietnia 2017

Kolejny numer gazety "Oświęcimska Gmina" kwiecień 2017 ...

Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja Wtorek, 25 kwietnia 2017 Zapraszamy na obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Flagi. Uroczystość rozpocznie się 28 kwietnia w piątek o godz. 10:00 w hali sportowej Gimnazjum w Rajsku. Po zakończeniu akademii, przemarsz pod pomnik Poległych 1939 i złożenie kwiatów. Zapraszamy do udziału.

Konsultacje planu zagospodarowania przestrzennego - rejon ul. Borowiec i Grojecka

Konsultacje planu zagospodarowania przestrzennego - rejon ul. Borowiec i Grojecka Poniedziałek, 24 kwietnia 2017 Wójt Gminy Oświęcim przypomina, że do dnia 11 maja 2017 przyjmowane są wnioski do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w sołectwie Zaborze w rejonie ulic Borowiec i Grojecka.

Mali Strażnicy Przyrody

Mali Strażnicy Przyrody Niedziela, 23 kwietnia 2017 Przedszkole Samorządowe w Rajsku 21 kwietnia hucznie zakończyło projekt "Rajskie Przedszkolaki Strażnikami Przyrody". Dzieci uświetniły finał przedstawieniem a dorośli podziękowaniami i upominkami.

76 rocznica wysiedleń

76 rocznica wysiedleń Piątek, 21 kwietnia 2017 Wysiedlenia mieszkańców Brzezinki i innych okolicznych miejscowości rozpoczęły się w marcu 1941 roku i trwały przez kilka tygodni. 21 kwietnia przy Tablicach Pamięci w Brzezince mieszkańcy, społecznicy i samorządowcy uczcili 76 rocznicę tych wydarzeń.

Gala Czytelnicza

Gala Czytelnicza Czwartek, 20 kwietnia 2017 Najlepsi czytelnicy ubiegłego roku zostali przedstawieni i wyróżnieni 20 kwietnia na Gali Czytelniczej w sali sesyjnej Urzędu Gminy.

archiwum wiadomości