Ulica Tyszkiewicza w Porębie Wielkiej po remoncie

W poniedziałek 12 listopada, z udziałem wójta gminy Oświęcim, Mirosława Smolarka, starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego, wicestarosty Pawła Kobielusza oraz wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Oświęcimiu Piotra Śreniawskiego odebrano prawie kilometrowy odcinek ulicy Tyszkiewicza w Porębie Wielkiej.

Koszt remontu traktu wyniósł 689 000,85 zł brutto. Zadanie zostało współfinansowane przez Powiat Oświęcimski oraz dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Prace obejmowały wykonanie remontu nawierzchni drogi powiatowej ul. Tyszkiewicza na odcinku o długości 828 m poprzez wykonanie frezowania profilującego i położeniu dwóch nowych warstw asfaltu, ścięciu poboczy na szerokości 50 cm wraz z wysypaniem destruktem i powierzchniowym utrwaleniem emulsją asfaltową z grysem. Wykonawcą remontu była firma "DROG-BUD".

Fot. Powiat Oświęcimski