74 Tour de Pologne etap III Jaworzno - Szczyrk przejedzie przez Gminę Oświęcim – utrudnienia w ruchu drogowym

W poniedziałek, 31 lipca przez teren Gminy Oświęcim przejedzie grupa kolarzy biorących udział w 74 Tour de Pologne: etap III Jaworzno – Szczyrk. Kolumna wyścigu kolarskiego wjedzie od strony Gorzowa (Gmina Chełmek) na teren Babic ok. godz. 15:50 i przejedzie ul. Krakowską (droga wojewódzka nr 933).

Kolejno trasa wyścigu przebiegać będzie przez teren Miasta Oświęcim ulicami: Konopnickiej, Nideckiego, Konarskiego, Dąbrowskiego, Sienkiewicza, Zaborską, Królowej Jadwigi i Jagiełły (droga wojewódzka nr 948). Ok. godz. 16:00 kolumna wyścigu wjedzie do Grojca i przejedzie ulicą Beskidzką aż do granicy z Gminą Osiek, skąd uda się w kierunku Kęt.

Ta sportowa atrakcja spowoduje też utrudnienia w ruchu drogowym. Ruch po trasie wyścigu (w kierunku przeciwnym do kierunku poruszającej się kolumny) zostanie wstrzymany ok. 30-35 minut przed planowanym przejazdem uczestników wyścigu, natomiast ruch po drogach przecinających trasę wyścigu zostanie wstrzymany ok. 15-20 min przed planowanym przejazdem.

W imieniu organizatorów i własnym prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość oraz o dostosowanie się do wprowadzanych ograniczeń. Jednocześnie informujemy, iż służby porządkowe zabezpieczające imprezę dołożą wszelkich starań, aby zminimalizować niedogodności wynikające z organizacji wyścigu.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: http://www.tourdepologne.pl/pl/trasa/