Informacja w sprawie programu Małopolska Niania

Informujemy, że w dniach od 27 lipca 2017 do 11 sierpnia 2017 roku odbędzie się nabór wniosków do p i l o t a ż o w e g o Gminnego Programu Małopolska Niania dla rodzin z dziećmi do lat 3.

W programie mogą wziąć udział mieszkańcy Gminy Oświęcim pracujący w pełnym wymiarze etatu, posiadający dziecko do lat 3 do opieki nad którym została zatrudniona niania na zasadach wynikających z ustawy o opiece nad dziećmi do lat 3.

Dodatkowych informacji udziela Anna Chojnacka Kierownik GOPS Oświęcim tel. 033 846-64-21

Przypominamy, że Gmina Oświęcim jest jedną z wybranych 23 gmin, w których wdrażanany jest pilotażowy program Województwa Małopolskiego "Małopolska Ninia".

W ramach programu każda z rodzin, która weźmie udział w pilotażu, będzie mogła samodzielnie wskazać osobę, której powierzy opiekę na swoim dzieckiem. Projekt zakłada, że opiekunem lub opiekunką może zostać również członek rodziny, z takim jednak założeniem, że będzie to osoba bezrobotna, która nie przekroczyła 60 roku życia w przypadku kobiet i 65 – w przypadku mężczyzn.

Rodzice, którzy biorą udział w pilotażu na zatrudnienie niani będą otrzymywać po 1500 zł/mc przez maksymalnie 10 miesięcy (niezależnie od liczby dzieci w rodzinie), z czego 1000 zł będzie pochodzić z budżetu województwa, a 500 zł – od gmin. Poszczególne gminy określą zasady przekazywania wynagrodzenia rodzinom.