Dni Gminy – Kabaret DNO

Na Dniach Gminy Oświęcim w niedzielę 11 czerwca na terenach LKS Rajsko przy ul. Szerokiej wystąpi...
dekiel?.. klapa?.. wierzch?.. wręcz przeciwnie!
Kabaret DNO wystąpi!

Kabaret DNO – to pierwsza gwiazda niedzieli. Nazwa – wbrew wszelkim spekulacjom i plotkom – to skrót od słów: Dynamiczni, Nieprzewidywalni, Oryginalni.

Te atuty widoczne są w nietypowym podejściu do rekwizytów i ich wykorzystaniu. Najbanalniejszy przedmiot może stać się gadżetem albo atrybutem. Wizytówką ekipy z Dąbrowy Górniczej jest też pomysłowa i daleka od sztampy zabawa efektami dźwiękowymi.

Kabaret DNO powstał w 1996 roku. Wielokrotnie zgarniał nagrody Przeglądu Kabaretów PaKA w Krakowie i Rybnickiej Jesieni Kabaretowej "Ryjek". Jest też laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A w Poznaniu oraz Festiwalu Piosenki Debilnej we Wrocławiu.