No promil - No problem

W ramach kampanii "No promil - No problem" 25 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzezince pod opieką nauczycieli i policjantek rozdawali kierowcom ulotki promujące "bezpromilową" jazdę.

Zamiast alkomatu w ruch poszły gadżety. Afisze, plakietki, balony i czapki z logotypem zwracały uwagę bardziej niż policyjny mundur. W akcję zaangażował się wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz. Jego pogadanka przerodziła się w dojrzałą rozmowę z nastolatkami o odpowiedzialności, jaka wiąże się z dorosłością i podejmowaniem samodzielnych i trzeźwych decyzji.

Wtorkowa zajęcia uczniów były elementem dziewiątej już edycji kampanii społecznej "No promil - No problem". W szkołach w całej Małopolsce prowadzone są działania profilaktyczne i edukacyjne. Dorośli zachęcani są do podpisania Deklaracji odpowiedzialnego pasażera: "Jeżeli będę świadkiem sytuacji, w której nietrzeźwy kierowca zechce wsiadać do pojazdu, podejmę działania, aby powstrzymać go przed jazdą. Zwłaszcza wówczas, gdy kierowcą będzie ktoś mi bliski".