Kolędowali u franciszkanów w Harmężach

W święto Trzech Króli w świątyni pw. Matki Bożej Niepokalanej u ojców franciszkanów w Harmężach rozbrzmiewały kolędy i pastorałki śpiewane przez dzieci i młodzież z gminy Oświęcim...

„Nie wystarczy mówić o Dobrej Nowinie, trzeba ją wyśpiewać” – to właśnie motto przyświecało niedzielnemu koncertowi w Harmężach przygotowanemu przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Brzezince. Dyrektor OKSiR-u, Jadwiga Szczerbowska przypomniała na wstępie, że wspólne kolędowanie ma już w naszej gminie tradycję. W skali kraju ta tradycja sięga aż XIII wieku, wówczas też na ziemiach polskich pojawili się pierwsi franciszkanie.

W tym roku do kolędowania małemu Jezusowi włączyła się młodzież z oazy przy parafii we Włosienicy oraz młode artystki z działającego przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Brzezince zespołu Audiogirls, który tuż przed świętami Bożego Narodzenia wydał płytę z własnymi interpretacjami najpiękniejszych polskich kolęd.

Proboszcz miejscowej parafii, o. Piotr Cuber powiedział, że mając tak wielkie bogactwo pięknych polskich kolęd trzeba o nie dbać i uchronić od zapomnienia. Wyraził radość ze zorganizowania w tutejszej świątyni koncertu kolęd i pastorałek, po czym zaprosił do wspólnego śpiewu przybyłych.