Wycieczka do Muzeum Ognia w Żorach

W dniu 05.02.2020 roku dzieci i młodzież z terenu Gminy Oświęcim udały się na wycieczkę do Muzeum Ognia w Żorach.

Żory to miejscowość położona w woj. śląskim. Jest to ciekawa propozycja kulturalna i turystyczna.

Ciekawymi atrakcjami są: Muzeum Ognia i Miasteczko Westernowe Twinpigs, ale w nim akurat byliśmy już latem, więc teraz, gdy zima za oknem wybraliśmy się z wizytą do Muzeum Ognia.

To nowoczesny obiekt o niespotykanych kształtach, łączący w sobie funkcje edukacyjne i rozrywkowe. Ekspozycja tego wyjątkowego miejsca poświęcona jest wiedzy na temat energii i ognia od czasów najdawniejszych, aż do dnia dzisiejszego. W Muzeum Ognia każdy może stać się odkrywcą. Multimedialna ekspozycja oraz urządzenia doświadczalne to nie tylko dobra zabawa, ale także ciekawe uzupełnienie zdobytej wiedzy w szkole.