Koncert Kolęd i Pastorałek w Rajsku

Tegoroczny Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów amatorskiego ruchu artystycznego miał miejsce w Rajsku. 19 stycznia w kościele pw. Przenajświętszej Trójcy wystąpiło dziewięć zespołów śpiewaczych z gminy i miasta Oświęcim.

Najpiękniejsze kolędy, pastorałki i mniej znane, ale równie urokliwe bożonarodzeniowe piosenki śpiewały "Babiczanki", Brzezinianki", "Grojczanie", zespół "Holan", "Bratkowie" z Monowic, "Rajskowianki", "Dworzanie" i "Dworzanki".

Artystom za występy, a publiczności za wspólne kolędowanie podziękował wójt Mirosław Smolarek. Na zakończenie śpiewacy i słuchacze połączyli siły z samorządowcami i wraz z gospodarzem Koncertu, księdzem proboszczem Lechem Kalinowskim odśpiewali "Bóg się rodzi".