,,Zajęcia otwarte z Rodzicami"

Święta zbliżają się wielkimi krokami, w domach trwają przygotowania świąteczne...

 

Święta zbliżają się wielkimi krokami, w domach trwają przygotowania, świąteczne porządki i wymyślanie świątecznych prezentów dla najbliższych. Choć to bardzo gorący okres w oddziale II odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców i dzieci. Można powiedzieć, że był to czas który rodzice mimo przedświątecznego zawrotu głowy podarowali swoim pociechom, ale również i sobie. 

 

Podczas świątecznego spotkania rodzice mogli zobaczyć jak wyglądają zajęcia wychowawczo - dydaktyczne w przedszkolu. Rodzice jednak nie tylko przyglądali się pracy dzieciaków, ale również czynnie uczestniczyli w niektórych zajęciach. 

Były więc zagadki smakowe dla rodziców związane ze świątecznymi smakołykami, z którymi świetnie sobie poradzili oraz zabawy ruchowe w celu spalenia zjedzonych wcześniej kalorii. W zespołach składających się z rodziców i dzieci, odbyły się zawody na najdłuższy łańcuch choinkowy. Tutaj widać było wspaniałą organizację zespołów, podział pracy i rewelacyjną współpracę podczas składania kolejnych ogniw łańcuchów. Oczywiście wygranymi byli wszyscy, ponieważ każdy bardzo się starał podczas rywalizacji. Teraz kolorowe łańcuchy zdobią salę średniaków i przypominają o miłych chwilach.   

Po wyczerpujących zawodach, znalazł się czas na relaks czyli masażyki, które pozwoliły na odpoczynek i nabranie sił do dalszej zabawy.

 

Na pamiątkę wspólnych zabaw rodzice ozdobili papierowe bombki według własnych pomysł, które zasługują na pochwałę, ponieważ widać, że w rodzicach naszych przedszkolaków drzemią talenty artystyczne. Podczas gdy rodzice pracowali, dzieci wykonały dla nich piękne Mikołaje z papieru kolorowego. 

 

Na zakończenie zajęć kilku rodziców odczytało wiersz pt. ,,Wesołych Świąt"

 

Wesołych Świąt bez zmartwień,

z barszczem, z grzybami, z karpiem,

z gościem, co niesie szczęście.

Czeka nań przecież miejsce.

Wesołych Świąt, a w święta

niech się snuje kolęda

i gałązki świerkowe niech Wam pachną na zdrowie.

Wesołych Świąt, a z Gwiazdką -

pod świeczek łuną jasną.

Życzcie sobie najwięcej

zwykłego, ludzkiego szczęścia. 

 

Po wierszu były świąteczne życzenia, a dzieci wręczyły rodzicom wykonane przez siebie świąteczne pierniczki. Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej i wesołej atmosferze przy dźwiękach świątecznych piosenek śpiewanych również przez rodziców.

 

Dla dzieci był to bardzo oczekiwany czas, ponieważ pamiętajmy, że nasze dzieci chcą go spędzać z nami RODZICAMI, dlatego tym bardziej jeszcze raz serdecznie dziękuję przybyłym Rodzicom za udział w zajęciach.

 

                                                                                                                                                                                     Barbara Szubert

 

 

 

 

Tagi