Halloween

,,Cukierek, albo psikus" - czyli dziecięce zabawy związane z Halloween...

 

 

 

Chociaż Halloween najgłośniej obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych, to i u nas można się dobrze bawić w dniu 31 października. My też tak zrobiliśmy, ponieważ nie sposób było odmówić zaproszenia do biblioteki od sympatycznej Pani Małgosi Rozner. To ona bowiem zorganizowała Halloween w bibliotece. 

 

 

Kiedy dotarliśmy do drzwi biblioteki okazało się, że nie będzie tam łatwo wejść, ponieważ w progu powitał nas ,,potworek", który zapraszał do środka tylko dzieci, które same czytają lub słuchają czytanych książek. Jako że wszystkie przedszkolaki bardzo lubią słuchać opowiadań, bajak i wierszy, każdy dostąpił zaszczytu i został wpuszczony do środka. Świecąca dynia, księżniczka, ,,potworek" i ciasteczkowe paluchy tworzyły niepowtarzalną atmoswerę tego święta, jednak naszych zuchów nic nie było w stanie przestraszyć.

 

 

Dzieci otrzymały słodkie ciasteczka, cukierki i kolorowanki z postaciami czarownic i potworków, a na koniec wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

 

 

Po powrocie do przedszkola dzieci ochoczo zabrały się do kolorowania swoich rysunków, ponieważ obiecały to Pani Małgosi, której bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie.