Pomarańczowy dzień

,,Na marchewki urodziny zeszły się wszystkie jarzyny..."

 

 

W grupie średniaków odbył się kolejny kolorowy dzień, tym razem pod znakiem koloru pomarańczowego. Chociaż choroby uniemożliwiły większości dzieci uczęszczanie do przedszkola, to ci którzy mieli taką sposobność bawili sie świetnie!

 

Każdy w miarę możliwości miał na sobie pomarańczowe ubrania lub chociaż dodatki w kolorze pomarańczowym. Na stole królowała marchewka, pomarańcze i mandarynki oczywiście pomarańczowe.  Na dobry początek wszyscy śpiewali i bawili się przy piosence ,,Na marchewki urodziny." Tak więc jarzynowe pary w doskonałych humorach bawiły się na urodzinach ,,Pani Marchewki."

 

Nauka przez zabawę, czemu nie - marchewkowe sylwety zostały wykorzystane do doskonalenia umiejętności liczenia i porównywania liczebności zbiorów.

 

Następnie po umyciu i obraniu marchwek, wykonano sok marchwiowy, którym dzieci wzniosły toast pełen witamin.

 

Na zakończenie dzieci wykonały wydzierankę z papieru kolorowego, ozdabiając w ten sposób sylwety marchewek.

 

I tak właśnie wyglądał wesoły pomarańczowy dzień. A średniaki już pytają kiedy i w jakim kolorze będzie kolejny dzień. Ja mam dla nich tylko jedną radę - ,,Czekajcie cierpliwie, bo to nastąpi szybciej niż myślicie i dodam tylko, że zimy już z nami nie będzie."

 

 

Tagi