Światowy Dzień Kota

,,My jesteśmy kotki dwa, każdy z nas dwa uszka ma..."

 

 

17 lutego obchodzony jest ,,Światowy Dzień Kota," jednak z uwagi na fakt, że w tym roku ten dzień wypadł w niedzielę, nasze przedszkolaki obchodziły ,,koci dzień" 18 lutego.

 

 

Bo koty sa dobre na wszystko.

Na wszystko co życie nam niesie.

Bo koty to czułość i bliskość

na wiosnę, na lato, na jesień.

 

A zimą - gdy dzień już zbyt krótki

i chłodnym ogarnia nas cieniem,

to kot - Twój przyjaciel malutki

otuli Cię ciepłym mruczeniem.

                                                                        /Franciszek Klimek/

 

Dziś sala przedszkolna wypełniła się kocimi maskotkami i ilustracjami, był też sam Kot w Butach, a przedszkolaki zamieniły się w małe kotki. 

 

Dzieci chętnie poddawały się metamorfozie i przy pomocy kredek do malowania twarzy w kilka sekund były odmienione. Jak na kocie święto przystało dzieci wysłuchały historii związanej z udomowieniem kotów, poznały kilka kocich ras i bawiły się przy kocich piosenkach.

 

Kto z nas nie zna z dzieciństwa piosenki ,,Wlazł kotek na płotek i mruga...", przedszkolaki też ją dobrze znają.

 

Nasze kotki brały udział w kilku kocich konkurencjach, min. piły mleczko przez słomkę i ku naszemu zaskoczeniu dziś robiły to z wielkim apetytem. Kotki lubią się bawić kłębkiem wełny, więc i nasze kocięta ścigały się w zwijaniu wełny na ołówek, a walka między nimi była zacięta, ponieważ każdy chciał być pierwszy.

 

Dzieci wykonały również papierowe kotki techniką origami, samodzielnie dorysowały brakujące części kociego ciała oraz inne elementy.

 

Na zakończenie miłej zabawy i na pamiątkę ,,kociego dnia " wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, kocie książeczki z kolorowankami i łamigłówkami oraz naklejki z kotkami.

 

 

Z okazji ,,Światowego Dnia Kota" życzymy wszystkim kociakom wszystkiego najlepszego.

 

 

Tagi