Wycieczka Kotków PS Brzezinka do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu

5 marca najstarsze przedszkolaki uczestniczyły w  wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, w pomieszczeniu tak wyposażonym, aby nawet najmłodsze dzieci zrozumiały jak  zachować się w groźnych sytuacjach. Po obejrzeniu filmów edukacyjnych  ukazujących: wzory zachowania w razie pożaru, oznaczenia dróg ewakuacyjnych, numery alarmowe,  zasady wzywania pomocy, dzieci wysłuchały opowiadania strażaków na temat ich pracy, sytuacji w jakich pojawiają się aby ratować ludzi i ich mienie. Przedszkolaki z zapartym tchem obserwowały symulację palącego się garnka i telewizora oraz uczestniczyły w ewakuacji z zadymionego pomieszczenia. Na zakończenia spotkania dzieci oglądały samochody strażackie i sprzęt ratowniczy, przymierzały hełmy strażackie i wsiadały do wozu, gdzie mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy. Wdzięczni za bardzo ważną i ciekawą lekcję przedszkolacy podziękowali strażakom, wręczyli kolorowe laurki.

Dziękujemy strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu za spotkanie, które na długo zapamiętają przedszkolaki z Brzezinki.