Wieczornica z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w PS w Brzezince

22 listopada w remizie OSP w Brzezince świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Z tej okazji dzieci z grupy „Kotki” i Jeżyki” przygotowały program artystyczny.

Pani dyrektor Jolanta Jędras powitała licznie zgromadzoną publiczność.

Doniosła uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze, przypominając nam ważne wydarzenia z historii naszej ojczyzny, śpiewały piosenki oraz pieśni patriotyczne i legionowe, zaprezentowały „Mazura” i „Krakowiaka”. Do wspólnego śpiewu zachęciły publiczność przygotowane śpiewniki.

Na zakończenie programu przedszkolaki, rozwijając flagę narodową, zaprezentowały piosenkę „Patriota mały” .

Nasze zaproszenie na wieczornicę przyjęli i zaszczycili nas swoją obecnością: wójt Gminy Oświęcim pan Mirosław Smolarek, radni Gminy Oświęcim pan Andrzej Ryszka oraz pan Zbigniew Krzemień, dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy Oświęcim pani Halina Musiał, dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzezince pani Agata Kowol, członkowie Rady  Sołeckiej  pan Wojciech Waluszek,  pan Jacek Waliczek oraz pan Marcin Lichota, Prezes OSP w Brzezince pan Przemysław Jelonek oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Brzezince.

„Kotki” i „Jeżyki” zostały nagrodzone gromkimi brawami, a na wszystkich czekała słodka niespodzianka: biało-czerwona galaretka.