Czytają…i za to są nagradzani!


       (…) mam dużo swoich książek, nieprzeczytanych jeszcze, ale ciągle chodzę do biblioteki i wypożyczam stamtąd, za swoje nie mam się kiedy wziąć - Julka Grzesik z Babic dzieli się swoimi uwagami  po odebraniu nagrody „Najlepszy czytelnik biblioteki publicznej w Babicach w 2015r.”

 

       Wśród pozostałych nagrodzonych była Oliwia Cichoń (także Babice), bracia Leszek i Stanisław Tworus (Brzezinka). Chłopcy w rankingu „najlepszy” znaleźli się już po raz kolejny, a to znaczy, że książki w ich życiu to nie przypadek. Czytelniczką biblioteki w Porębie Wielkiej poprzedniego roku została Iza Janus, a w Rajsku Dominika Chowaniec i Aleksandra Szałaśny. W Grojcu nagrody trafiły do Madzi Dybeł i Adama Walusa, któremu towarzyszyła mama. Czytelniczki biblioteki z Włosienicy: Anna Wierzbicka i Gabriela Puskarczyk zostały uhonorowane kilka dni temu podczas spotkania autorskiego z Andrzejem Grabowskim.

 

       W Czytelniczej Gali uczestniczył Wójt Gminy Albert Bartosz. Wręczając nagrody laureatom Gali wspominał swoją, bodaj pierwszą przygodę z książką, która owocuje do dziś bliskością ze słowem pisanym.

 

       Wspólne spotkanie najlepszych spośród czytających, zorganizowane przez Gminną Bibliotekę w Grojcu, ma za zadanie wyróżniać, stawiać za wzór, ale też pokazywać książkę jako element przestrzeni wokół nas, cenny, wartościowy i nie do przecenienia.

 

B.G.

 

Tagi