Zaborze: są pieniądze na remont ulicy Borowiec

Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie remontu odcinka ulicy Borowiec. Wójt Mirosław Smolarek odebrał promesę gwarantującą dofinansowanie tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Wyremontowany zostanie odcinek ulicy Borowiec między ul. Grojecką a ul. Brzeziny – z wyłączeniem fragmentów już wyremontowanych. Łącznie daje to ponad 1,2 kilometra drogi, na której wykonana będzie nowa nawierzchnia, pobocza i zjazdy do posesji.

Przetarg został ogłoszony 17 września. Kosztorys opiewa na prawie 2 mln zł. Gmina Oświęcim uzyskała do tego zadania dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie niemal 885 tys. zł. 19 września wójt Mirosław Smolarek odebrał z rąk wicewojewody Zbigniewa Starca promesę przekazania środków z Funduszu.