Inwestycje w remizie OSP w Porębie Wielkiej

Dach garażu straży pożarnej w Porębie Wielkiej został wyremontowany. Związane z tym prace zostały odebrane w połowie sierpnia. Rozpoczęte w lipcu roboty objęły wymianę pokrycia dachu, elementów więźby dachowej i instalacji odgromowej.

Całkowita wartość tej inwestycji to około 73 tys. zł. W tej kwocie prawie 60 tys. zł to środki z budżetu gminy, a 13 tys. – dofinansowanie, jakie porębska OSP otrzymała z Państwowej Straży Pożarnej. Protokół odbioru robót podpisali wójt Mirosław Smolarek, Bernardyna Bryzek jako miejscowa radna i sołtys Maria Brombosz.

W remizie trwają wciąż prace związane z modernizacją systemu ogrzewania. Wymiana kotła węglowego na gazowy oraz wymiana instalacji c.o. będzie kosztować ponad 50 tys. zł. Ukończenie tej inwestycji jest planowane na połowę września.