Mikołajkowy Piknik Charytatywny dla Lenki

Ludowy Klub Sportowy „ISKRA” Brzezinka wraz z Rodzicami Lenki, Ochotniczą Strażą Pożarną w Brzezince, Kołem Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeniem Górników w Brzezince, Sołtysem i Radą Sołecką, Parafią MBKP w Brzezince, OKSiR-em zaprasza na Mikołajkowy Piknik dla Lenki - już 10 grudnia o godzinie 10:00.

Piknik odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Oświęcim oraz Starosty Powiatu Oświęcimskiego.

Celem pikniku jest zbiórka pieniędzy (poprzez licytację, wpisowe do turnieju, datki do puszek) na leczenie Lenki Biesik, radosnej i pełnej energii 15 miesięcznej dziewczynki. Niestety jej beztroskie dzieciństwo zaburzył guz nadnercza, gdyż pod koniec września br. zdiagnozowano u niej neuroblastome IV stopnia o wieloogniskowej lokalizacji z wniknięciem do kanału kręgowego, a także do szpiku kostnego i kości. Lena jest już po pięciu z ośmiu cykli chemioterapii, której podawana jest w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Dzielnie znosi leczenie i nie poddaje się. Niestety to nie koniec jej walki. Po siódmym cyklu chemioterapii czeka ją pobranie macierzystych komórek krwiotwórczych z krwi obwodowej. Po zakończeniu wszystkich cykli Lenę czeka rezonans magnetyczny i jeśli będzie to możliwe, nastąpi próba całkowitej resekcji guza pierwotnego, terapii mieloablacyjnej z następowym przetoczeniem komórek krwiotwórczych, a następnie radioterapii miejsca, w którym był umiejscowiony guz pierwotny, po czym przeprowadzenie tak zwanej terapii choroby resztkowej samą izotretyniną (kwas 13-cis-retinowy) lub w połączeniu z immunoterapią (przeciwciała anty−GD2). Lenkę w przyszłości czeka długa rehabilitacja, która pomoże wrócić do prawidłowego rozwoju dziecka w jej wieku. Rodzice chcą także podjąć leczenie olejkiem CBD, niestety ich sytuacja im na to nie pozwala.

Uczestników pikniku czeka wiele atrakcji, między innymi: turniej piłki nożnej kobiet, spotkanie z Mikołajem dla dzieci z możliwością zdobycia fotografii, zumba dla każdego, mecz pomiędzy drużyną Darczyńców a Top Zawodniczkami turnieju, kiermasz świąteczny oraz pokaz strażacki.

Zapraszamy serdecznie!