Babice - Wieniec dożynkowy bezkonkurencyjny na Śląsku

Ogromny sukces odniosły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Babicach. Podczas zorganizowanego 26 sierpnia w Kozach Wojewódzkiego Konkurs Wieńców Dożynkowych w ramach 13. Dożynek Województwa Śląskiego, babiczanki zwyciężyły w kategorii „Korony”! ...

– Wicie wieńców dożynkowych przez Koła Gospodyń Wiejskich to już w naszej gminie tradycja. Wieńce te są ozdobą wszelkich uroczystości,  w ramach których organizowane są konkursy na najładniejszy wieniec dożynkowy – powiedziała nam Maria Czerwik, przewodnicząca KGW  w Babicach.

Konkurs, w którym przedstawicielki naszej gminy odniosły sukces zorganizował Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej, Rada Kobiet Kół Gospodyń Wiejskich i Dom Kultury w Kozach.

Na zdjęciu: członkinie babickiego koła z przewodniczącą Marią Czerwik, prezes Rejonowego Związku Danuta Kożusznik i oczywiście zwycięski wieniec babiczanek.

Kliknij, aby powiększyć