Gospodynie pożegnały karnawał w rajskiej strażnicy

Tradycyjnie już w Tłusty Czwartek na babskim combrze bawiły się w najlepsze panie z kół gospodyń z terenu Miasta i Gminy Oświęcim. Tym razem w najlepsze biesiadowano w rajskiej strażnicy. Podobnie jak w latach poprzednich śmiechu było co niemiara, a wzrok przykuwały barwne, fantazyjne stroje, w których prezentowały się panie.

Impreza, którą zorganizowała Rada Kobiet przy Miejsko-Gminnym Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Oświęcimiu odbyła się już po raz 22. Bawiło się na niej przeszło 200 osób! Biletem wstępu na to spotkanie był… dobry humor.

Choć biesiada adresowana jest do pań, na sali nie zabrakło także panów. Zaproszenie od gospodyń przyjęli m.in. wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz i jego zastępca Mirosław Smolarek, przewodniczący rady gminy Piotr Śreniawski, przewodniczący rady Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej Waldemar Pieczara, sołtys Włosienicy i szef Powiatowego Koła Sołtysów Władysław Zaliński, radny i sołtys Rajska Maciej Majerski.

By tradycji stało się zadość, wszystkich zebranych gości powitał niezawodny, jedyny w swoim rodzaju duet, czyli Halina Skrzypczyk, przewodnicząca Rady Kobiet wraz ze Stanisławem Chowańcem z Grojca. Niezwykłe postaci, które przed laty zapoczątkowały wesołe spotkania na pożegnanie karnawału.

Jak zwykle, gospodynie oprócz fantazyjnych strojów przygotowały występy kabaretowe, za które zostały nagrodzone burzą oklasków.

O stronę techniczną przedsięwzięcia zadbali pracownicy Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim.

O naszym gminnym combrze można także przeczytać na stronie: