Zabezpieczcie dobytek przed burzami i porywistym wiatrem

Burze z gradem, wiatr w porywach do 90 km/h – takiej niebezpiecznej aury mogą się dziś spodziewać mieszkańcy naszej gminy. Apelujemy o zabezpieczenie przed silnym wiatrem ruchomych przedmiotów, nieparkowanie samochodów pod drzewami.

Przed niekorzystnymi zjawiskami meteorologicznymi ostrzega m.in. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.
Prawdopodobieństwo wystąpienia powyższych zjawisk sięga 90 proc.

(http://pczk.powiat.oswiecim.pl/sroda-08-07-2015r-ostrzezenie-meteo-burze-z-gradem).

Powalone drzewa, połamane konary, które tarasowały drogi, przerwy w dostawach prądu – to skutki nawałnicy, która przeszła dzisiaj rano nad powiatem oświęcimskim.

- Szanowni mieszkańcy, bardzo Was proszę o sygnalizowanie gdzie są szkody po wichurze, która przeszła nad gminą. Większość dróg powiatowych jest już przejezdna i zaczynamy zajmować się drogami gminnymi. Niemniej, dzięki Waszej pomocy możemy to zrobić skuteczniej - zaapelował dziś rano na Facebooku wójt Albert Bartosz.

– Podczas porannej nawałnicy na trasie Oświęcim - Kęty  (DW 948) w rejonie Tarniówki, złamane drzewo spadło na przejeżdżający samochód marki Audi, którym kierował 22- letni mieszkaniec Grojca. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał urazu ręki i został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Strażacy usunęli skutki nawałnicy z jezdni i droga jest już przejezdna – poinformowała dziś przed godz. 8 Małgorzata Jurecka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.