Wtorek, 20 sierpnia 2024

Jubileusz 110-lecia OSP Poręba Wielka

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym kościele, następnie przyszedł czas na część oficjalną wydarzenia, podczas której przekazano nowy samochód następnie, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza złożyła ślubowanie, wręczono odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych strażaków oraz podziękowania dla gości i przyjaciół wspierających jednostkę.

Podczas wydarzenia OSP Poręba Wielka została uhonorowana Nagrodą Samorządu Małopolskiego, Złotym Medalem Polonia Minor. Odznaczenie wręczyła członek Zarządu Województwa Małopolskiego Iwona Gibas.

Nie zabrakło defilady strażackiej i występów przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Porębie Wielkiej oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej.

Gminę Oświęcim reprezentowali m.in. wójt gminy Oświęcim Mirosław Smolarek oraz przewodniczący rady gminy Adam Nowotarski.