Środa, 10 maja 2023

Centrum Diagnostyczne szpitala w Oświęcimiu

Centrum usytuowane jest w głównym budynku lecznicy, sąsiaduje z izbą przyjęć i SOR-em. Z innymi szpitalnymi pawilonami połączone jest windą i przewiązką. W klimatyzowanym budynku o powierzchni użytkowej blisko pół tysiąca metrów kwadratowych znajdują się pracownie rentgenowskie, USG, mammograficzna, endoskopowa, tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego oraz punkt pobierania materiałów do badań.

Połączenie w jednym miejscu rozproszonych do tej pory pracowni radykalnie ograniczy niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się patogenów chorobotwórczych. Nie będzie już konieczne przewożenie pacjentów do pracowni diagnostycznych w odległych częściach szpitala.

W skład obiektu wchodzą także pomieszczenia związane z obsługą pacjentów: poczekalnia, rejestracja, sanitariaty, pomieszczenia związane z obsługą pomieszczeń diagnostycznych (sterownie, kabiny pacjenta, zmywalnia), pomieszczenia socjalne dla personelu, gospodarcze i magazynowe. Wybudowanie Centrum wraz z konieczną modernizacją części budynku szpitalnego kosztowało blisko 7,5 mln zł.

Wśród gości byli m.in. przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. Gminę Oświęcim reprezentował wójt Mirosław Smolarek.