Bezkonkurencyjne Broszkowice

W hali sportowej w Rajsku w ostatnią sobotę lutego zorganizowano II Gminny Turniej Ochotniczych Straży Pożarnych w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Oświęcim. W tegorocznej edycji zawodów rywalizowało w sumie 10 drużyn - złożonych ze ...


 

W hali sportowej w Rajsku w ostatnią sobotę lutego zorganizowano II Gminny Turniej Ochotniczych Straży Pożarnych w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Oświęcim. W tegorocznej edycji zawodów rywalizowało w sumie 10 drużyn - złożonych ze strażaków OSP oraz ekipa Urzędu Gminy Oświęcim.

 

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały 10 minut. W każdej drużynie musiało znaleźć się co najmniej dwóch zawodników powyżej 35. roku życia.

 

W pierwszej grupie zagrały ze sobą ekipy z Harmęż, Grojca, Polanki Wielkiej, Włosienicy i Brzezinki. Z tej grupy do półfinałów awansowały drużyny z Brzezinki (10 pkt) i Harmęż (7 pkt).

 

W drugiej drużyny z Poręby Wielkiej, Rajska, Stawów Monowskich, Broszkowic i reprezentacja Urzędu Gminy Oświęcim. Tutaj do dalszej fazy awansowały Broszkowice (12 pkt) i Urząd Gminy (9 pkt).

 

Półfinały 

Urząd Gminy – Brzezinka 1:2

Broszkowice – Harmęże 7:1

 

Mecz o 3. miejsce 

Urząd Gminy – Harmęże 6:0

 

Finał  

Broszkowice – Brzezinka 3:0

 

Tym samym ekipa z Broszkowic powtórzyła ubiegłoroczny sukces zwyciężając pewnie w całym turnieju. Wygrała wszystkie spotkania, pozbawiając rywali jakichkolwiek złudzeń.

 

Puchary kapitanom trzech najlepszych drużyn wręczyli Krzysztof Szudarski, prezes Miejsko-Gminnego Związku OSP, Edmund Kalfas, prezes Oddziału Powiatowego ZOSP oraz Grzegorz Jaworski z OKSiR-u.

 

– Dobrze przygotowaliśmy się do tego turnieju. Każda formacja spisywała się bez zarzutu. Straciliśmy tylko dwie bramki, strzelając rywalom aż 24 – powiedział nam Piotr Żak, kapitan drużyny z Broszkowic, na co dzień policjant pracujący w komisariacie w Chełmku.

 

Zwycięstwo Broszkowic chyba dla nikogo nie było zaskoczeniem zważywszy na fakt, iż większość zawodników gra w rozgrywkach ligowych w LKS Puls Broszkowice, a dwóch w oświęcimskiej Sole.

 

Organizatorem turnieju był Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim. Placówka dziękuje za pomoc w organizacji imprezy OSP w Rajsku i Gimnazjum Gminnemu nr 1 w Rajsku.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii. Więcej zdjęć na fejsbukowym profilu OKSiR-u: https://www.facebook.com/oksirgminaoswiecim/