Młodzi artyści nie godzą się na zanieczyszczanie środowiska

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Oświęcim nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło aż ...

 

W sali sesyjnej Urzędu Gminy Oświęcim nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Kochasz dzieci, nie pal śmieci”. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, wpłynęło aż 330 prac.

 

Uroczystość odbyła się 26 listopada. Laureaci odebrali nagrody z rąk zastępca wójta Gminy Oświęcim Mirosława Smolarka, pomysłodawcy i organizatora konkursu (pracownika Urzędu Gminy Oświęcim) Aleksandry Grzesik, kierownika Wydziału Zagospodarowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Roberta Kuty i inspektor Adrianny Kręt.

 

Nagrody w postaci rowerów, tabletów z etui, plecaków z wyposażeniem, słuchawek bezprzewodowych, piłek i rozmaitych gadżetów pozyskanych od sponsorów przyznano 12 nagrodzonym. Oprócz nagród rzeczowych młodzi artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy i piękną pamiątkę w postaci fotokalendarzy ze zdjęciami wszystkich nagrodzonych prac.

 

Zastępca wójta Mirosław Smolarek wyraził radość z tak dużego zainteresowania konkursem, a co za tym idzie jego ważną społecznie tematyką.

 

Rozpromienieni i szczęśliwi laureaci dzielili się wrażeniami z konkursu. Na pytanie, co ich inspirowało i skąd czerpali pomysły, przeważnie odpowiadali, że z otaczającej ich rzeczywistości.

 

Szczególną uwagę komisji zwróciły następujące prace: nowoczesna - wykonana w formacie 3D - ucznia I klasy Sebastiana Wądrzyka z Gimnazjum Gminnego nr 2 w Zaborzu, czytelna w odbiorze, kolorowa - ucznia VI klasy Jakuba Jońca ze Szkoły Podstawowej w Babicach, czy też starannie wykonana z naturalnych materiałów w postaci liści, traw i kwiatów – uczennicy klasy IIa Wiktorii Wosik ze szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej.

 

– W dolnej części swojej pracy narysowałem fabryki i śmieci. Natomiast na górze umieściłem wielki, kolorowy parasol. Nad parasolem stoją szczęśliwe dzieci chroniące je przez zanieczyszczeniami – powiedział nam Jakub Joniec, który w konkursie "Kochasz dzieci, nie pal śmieci" wygrał rower.

 

– Praca powstała w ciągu trzech dni. Cieszę się, że podobała się jury. Poza rysowaniem interesuję się informatyką i techniką. Myślę że w przyszłości chciałbym zostać informatykiem – dodał z uśmiechem szóstoklasista ze szkoły w Babicach.

 

Wszystkie bez wyjątku prace trafnie ujmowały problem spalania śmieci i związanych z tym zagrożeń dla zdrowia i środowiska.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za olbrzymi wkład pracy oraz zaangażowanie w przygotowanie prac. Jednocześnie gratulujemy talentu oraz pomysłowości w doborze materiałów i technik wykonania. Zapraszamy do uczestnictwa w przyszłych konkursach organizowanych przez Urząd Gminy Oświęcim – mówi Aleksandra Grzesik, pomysłodawca i organizator konkursu.

 

Konkurs wsparli pomocą następujący sponsorzy:

·       ·       Zakład Taboru Kolejowego Rail Polska sp. z o.o.,

       ·     Spółka Składowisko Odpadów Komunalnych, 

·        Przedsiębiorstwo Eko - Kombid,

·        Fabryka Maszyn i Urządzeń Omag,

·        Spółka Nicromet,

·        Zakład Rowerland z Broszkowic,

·        Pani Małgorzata  Malinowski  „Ubezpieczenia”,

·        Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o,

·        Pani Agnieszka Naras „Karczma Zaborzanka”,

·        Serwis informacyjny Fakty Oświęcim,

·        Kredyty Chwilówki,

·        Pan Sławomir Domżał „Gospodarstwo Sadownicze”

·        Firma Simech.

 

- Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia finansowego i rzeczowego przyczyniając się tym samym do szerzenia ideologii proekologicznych - podkreśla Aleksandra Grzesik.


Więcej o nagrodzonych, idei towarzyszącej konkursowi i zagrożeniach płynących z palenia w domowych piecach czym popadnie można przeczytać w tekście: http://www.oswiecim-gmina.pl/pl/12239/157618/Ogloszenie_wynikow_konkursu_%E2%80%9EKochasz_dzieci_nie_pal_smieci%E2%80%9D.html