Wiedzą jak rozmawiać trzeba z psem

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grojcu pod opieką Małgorzaty Żurawskiej i Agaty Mamicy od kilku już lat aktywnie włączają się w akcje pomocy schroniskom dla bezdomnych zwierząt. Rokrocznie o tej porze roku dzieci i nauczyciele z ...


Uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Grojcu pod opieką Małgorzaty Żurawskiej i Agaty Mamicy od kilku już lat aktywnie włączają się w akcje pomocy schroniskom dla bezdomnych zwierząt. Rokrocznie o tej porze roku dzieci i nauczyciele z grojeckiej podstawówki gromadzą artykuły, które pomagają przeżyć zwierzakom trudne zimowe miesiące.

We wtorek 17 listopada gościem uczniów była weterynarz Ewelina Kołodziejczyk, która na to spotkanie przybyła z pięknym owczarkiem berneńskim. Uczniowie, wraz z panią dyrektor Joanną Wysogląd i zastępcą wójta Mirosławem Smolarkiem, z zainteresowaniem wysłuchali informacji o działalności chełmeckiego schroniska i losie jego podopiecznych.

Placówka funkcjonuje dopiero od roku, a już przewinęło się przez nią ponad 300 czworonogów. Obecnie znajduje się w nim 30 psów i 10 kotów, które czekają na nowych, kochających właścicieli. Czworonogi mają tu komfortowe warunki.

Pani weterynarz chętnie odpowiadała na liczne pytania uczniów. Tłumaczyła, jak zachować się, gdy np. w pobliżu zobaczą bezdomnego czworonoga, tłumaczyła jak właściwie opiekować się psem lub kotem.

W zgodnej opinii uczestników, spotkanie w grojeckiej placówce zaowocuje współpracą dającą wszystkim mnóstwo radości.